Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Efecan Koçyiğit’in babasından Bakanlığa cevap

Genel

8 Eylül 2017 Cuma 19:57:52

Efecan Koçyiğit’in babasından Bakanlığa cevap

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığının ekrana çıkarılan küçük çocukların psikolojik destek alması ve ekonomik olarak sömürülmesini engellemeye yönelik harekete geçmesi, Çitos Efe’nin babasını kızdırdı.

Efecan Koçyiğit'in babasından Bakanlığa cevap

Facebook’ta elden ele dolaşan videoları sonrasında yapımcıların dikkatini çeken ve Çocuktan Al Haberi programının yüzlerinden biri olan Efecan Koçyiğit’in küçük yaşına rağmen obezite sorunu başta olmak üzere, çocuklara destek verilmesine yönelik olarak, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı harekete geçti.

SÖMÜRÜLMELERİ ENGELLENİYOR

Bakanlık bünyesinde oluşturulan kurul, ekranda yer alan küçük çocukların psikolojik danışmanlık hizmeti alması ve ekonomik anlamda sömürülmelerini engellemeye yönelik faaliyet yürütecek.

İLK HEDEF EFECAN KOÇYİĞİT

Bakanlığın harekete geçmesinde ki öncelikli nedenlerden biri olan Efecan Koçyiğit’in ailesi ile irtibata geçen birimler, doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini belirtirken, okulların açılması sonrasında Erzurum İl Müdürlüğüne gelip, bu kapsamda görüşmeleri başlamalarını istedi.

BİZİM ÇOCUK YERİNE, SOKAKTA DİLENDİRİLEN ÇOCUKLARLA İLGİLENSİNLER

Efecan Koçyiğit’in babası Şahin Koçyiğit, bakanlığın bu girişimini gereksiz bulduğunu şu ifadelerle dile getirdi: “Çünkü biz çocuğuyla çok ilgilenen bir aileyiz. Hem psikolojisini hem fiziksel sağlığını kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bakanlık asıl sokakta zorla dilendirilen çocuklarla ilgilense daha mutlu oluruz, hatta destekleriz. Ama tabii ki bilmediğimiz bir nokta varsa da görüşürüz. Erzurum’a döndükten sonra bakanlıktan uzmanlarla görüşeceğiz. Eksik kaldığımız yerler varsa tamamlarız”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı