Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Edebiyat Buluşmalarının 3’ncüsü düzenlendi

Kültür Sanat

8 Ocak 2017 Pazar 17:09:08

Edebiyat Buluşmalarının 3’ncüsü düzenlendi

Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu tarafından başlatılan ve 3’üncüsü düzenlenen Edebiyat Buluşmaları etkinliğinde usta kalemler, okurlar ile bir araya geldi.

Edebiyat Buluşmalarının 3'ncüsü düzenlendi

Usta kalemler Sezai Sarıoğlu, Rahmi Emeç ve Ömer Asaf Tosun okurlar ile buluştuğu, şiire dair her şey ele alındığı etkinliğe edebiyat severler de yoğun katılım sağladı.

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’unda gerçekleştirilen söyleşide, açılış konuşması, Kültür Sanat Çalışma Grubunun Başkan Yardımcısı Nesrin Deniz tarafından yapıldı. Deniz, edebiyat buluşmalarını keyifle sürdürdüklerini söyledi.

Söyleşinin moderatörlüğünü yapan köşe yazarı Gencer Aytüre, şiir yazım aşamaları, şiirin kurgulanması ve şiir tekniklerine dair düşüncelerini paylaştılar.

Tanımlara dair düşüncelerini paylaşan Sezai Sarıoğlu, “Tanımlar bize kodlanmıştır. Önce bildiklerimizde de şüphe etmemiz gerekiyor. Tanımların bir tutuculuğu vardır. Eğer hayatın kapılarının sonsuz olduğunu düşünüyorsak bunu sonlu kavramlarla ifade edemeyiz. Şiir de böyledir. Özgür olmalıdır” dedi.

Konuşmaların ardından şairler en sevilen şiirlerini okuyarak, merak edilen soruları cevaplandırdılar. Etkinlik sonunda katılımcılara teşekkür belgesi takdim eden Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Bu soğuk kış gününde sıcacık sohbetinizle içimizi ısıttınız. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı