İnfluencer Duygu Özaslan Youtube’da yayınladığı makyaj videoları ile adını duyurdu. Instagram hesabında 2 milyon takipçisi bulunan Duygu Özaslan 114 bin 326 TL para cezası alarak magazin gündemine bomba gibi düştü. Ünlü fenomenin hayranları Duygu Özaslan’ın neden ceza yediğini merak etti.

Youtube kanalından yayınladığı makyaj videoları ile ünlenen Duygu Özaslan aldığı para cezası ile magazin gündemine bomba gibi düştü. Ünlü fenomen Özaslan ınstagram hesabında 2 milyon takipçisi bulunuyor. You Tuber Duygu Özaslan ınstagram hesabından yaptığı paylaşımlar ile de reklam yapıyor. Özaslan’ ın neden ceza yediği ise hayranları tarafından merak edildi.

3_1280x720-88

Duygu Özaslan Neden Ceza Yedi?

İnfluencer Duygu Özaslan, 2 milyonluk ınstagram hesabından paylaşımlar yaparak reklam yapıyor. Ünlü fenomen hakkında çıkan söylentiler ile alakalı da açıklama yaptı. You Tuber Duygu Özaslan ceza yediğini doğrularken henüz kesinleşmiş bir para cezası olmadan böyle haberlerin çıkmış olmasından da rahatsız oldu.

Sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan, 114 bin 326 TL ceza yediği iddiası ile magazin gündeminde yer aldı. Öte taraftan Özaslan “Bu kararın iptal edilmesi ve adaletin hakkaniyetli olarak tesis edilmesi amacıyla avukatlarım, hukuki süreci çok hassas olarak takip etmektedirler” açıklamalarında da bulundu. Ünlü fenomenin takipçileri neden bu cezayı aldığını merak etti. 

7_1280x720-8

Ömer dizisinde tepki çeken sahne! Ömer dizisinde tepki çeken sahne!

Duygu Özaslan’dan Ceza Açıklaması Geldi!

2020 yılında sosyal medyada “yukarı kaydır” yapan influencerlar için bir düzenleme yapılmıştı. Bu düzenleme ile fenomenler artık kazanç sağlayacakları link verdiklerinde #işbirliği olarak belirtilmesi gerekmektedir. Ancak sosyal medya fenomenleri paylaşımlarında bu kurala uymazlar ise ceza uygulanacağı hususunda uyarı yapılmıştı. Özaslan da bu kurala uymadığından dolayı hakkında ceza kesildi. Ünlü fenomen Duygu Özaslan ticari itibarının zedelendiğini ifade ederek bu hususta avukatlarının harekete geçtiğini ilan etti. Özaslan reklam paylaşımları için alınan karara uymayarak  #işbirliği yazısını bırakmadığından dolayı 114 bin 326 TL para cezası aldı. Özaslan bu konuda bazı açıklamalarda da bulundu.

Sürecin takipçisi olacağını belirten fenomen Duygu Özaslan, “Neredeyse 10 yıldır işimi çok severek ve en doğru şekilde yapmaya özen gösteriyorum. Beni takip ediyorsanız zaten görüyor, biliyorsunuz. Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'nün 11.01.2022 tarihli Kararı hakkındaki açıklamalarımdır: Adı geçen idari kuruluş tarafından, tarafıma ait sosyal mecralarda yapmış olduğum kimi paylaşımlarda, 'ortaklık', 'işbirliği' açıklamalarının yeterli büyüklükte yazılmadığı ve bu açıklamaların güya kimi paylaşımlarımda hiç yazılmadığı gerekçeleriyle tarafımın 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile sair mevzuat, ihlal ettiğim gerekçesi ile tarafıma adı geçen idari kurum tarafından hukuka aykırı olduğunu düşündüğüm idari para cezası tesis edilmiştir. İçerisinde birçok hukuksuzluğu ihtiva eden adı geçen işbu karar kesin bir karar değildir. Bu kararın iptal edilmesi ve adaletin hakkaniyetli olarak tesis edilmesi amacıyla avukatlarım, hukuki süreci çok hassas olarak takip etmektedirler. Buna karşılık ortada kesinleşmiş bir ceza kararı bulunmamasına rağmen yazılı, görsel ve özellikle sosyal medya mecralarımda, hakkımda sanki kesin bir ceza kararı tesis edilmiş gibi hem kişilik haklarımı hem de ticari itibarım, zedeleyen birçok haber ve yorumların yapıldığını üzülerek görüyorum. Kişilik haklarımı ve ticari itibarım, zedeleyen kişi, kişiler ve kurumlar tek tek avukatlarım tarafından tespit edilmiş ve halen de tespit edilmektedir. Tespit edilen bu kişiler ile işbu açıklamam sonrasında asılsız itham ve yalan haberleri ile itibarım, ve kişilik haklarıma tecavüze kalkışan kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında başta savcılık şikayetlerinin yapılacağını, bu kişi ve kurumlar hakkında tazminat davaları ile kişilik haklarıma ve ticari itibarıma saldırıları önleyen tüm hukuk davalarının avukatlarım tarafından açılarak çok titiz biçimde takip edileceği bilgilerini işbu sosyal medya platformu üzerinden kamuoyunun bilgisine arz ederim.” Şeklinde açıklama yaptı.