Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Dubai Tv’de Türkiye aleyhine yalan haber

Medya

22 Ağustos 2017 Salı 18:15:16

Dubai Tv’de Türkiye aleyhine yalan haber

Türkiye hükümetinin Katar’a verdiği destek nedeni ile Türkiye’ye karşı cephe alan Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye aleyhine yayınlara imza atmaya devam ediyor.

Dubai Tv'de Türkiye aleyhine yalan haber

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) kanallarından Dubai TV’de yer alan bir haberde, Türk askerinin Katar’daki varlığından duyulan rahatsızlık, karalama kampanyasına dönüştürüldü. Al Jazeera’nın aktardığı habere göre kanal skandal bir habere imza atarak, “Türk askerleri, Katar’da sokağa çıkma yasağı ilan etti” şeklinde yalan haber yayınladı.

Dubai TV’de yer alan haberde şu skandal ifadelere yer verildi:

“Katarlı bazı muhalif kaynaklar, Türk askerlerinin Doha’daki bazı yolları kapattığı ve insanların geçişine izin vermediğini aktardı.”

5 Haziran’da Katar’a karşı abluka kararı alan ülkeler arasından bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, o günden bu yana Katar’a karşı çirkin bir politika sergilemeye başlamış ve her yolu kullanmıştı.

Özellikle basın yoluyla karalama kampanyası yürüten BAE, Katar’a destek olduğu için Türkiye’yi de hedef almış durumda. BAE’nin Türk askerinden rahatsız olması, tesadüf değil.. 15 Temmuz hain darbe girişiminin BAE bağlantıları olduğu daha önce de ortaya çıkmıştı.

(Hürriyet)

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Medya

Yukarı