Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Dizi Oyuncularına Büyük Şok! Kriz Dizileri de Vurdu!

Dizi Haberleri

1 Temmuz 2018 Pazar 22:14:49

Dizi Oyuncularına Büyük Şok! Kriz Dizileri de Vurdu!

Son aylarda ülkemizdeki ekonomik dalgalanmalardan dizi sektörü de nasibini aldı! Kanallarda Dizi bütçesinin büyük payını alan dizi oyuncuları bölüm ücretlerinde indirime gidecek! Kanal D, Show TV ve Star Tv gibi kanallar, diziler de bütçeyi ve oyunculara özellikle başrollere ödenen ücretlerde %25 ile %30 arasında indirime gitti!

Dizi sektöründe büyük paralarla ortaya çıkan projelere ekonomik anlamda bir sınırlandırma getirilmesi gerekiyordu! Özellikle son yıllarda bir hayli astronomik fiyatlara yükselen bölüm başı ücretleri konusunda Kanal D, Show Tv ve Star Tv’nin öncülüğünde tüm kanallar yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki dizi sezonu itibariyle dizi oyuncuları bölümlük ücretlerinde indirime gidecek! Kanal D, Show TV ve Star TV kanalları diziler için bütçenin büyük kısmının sahibi olan oyuncu ücretlerinde indirime gitme kararı aldı. Astronomik ücretler alan oyuncuların özellikle başrol oyuncularının menajerleri de teklife karşı çıkmadı.

Ülkemizde yapım şirketleri ve kanallar, dizileri Avrupa, Asya ve Ortadoğu’ya ihraç edemediklerinde büyük ekonomik zararlara uğruyordu. Dizilerin uzun soluklu olması, maliyetlerin epey yüksek olması ve de reyting listesinde istenilen performansın sağlanamaması yapımcı ve Kanalları büyük zarara uğratıyordu. Bu nedenle yeni dönemde dizi oyuncularının ücretlerinde indirime gidiliyor

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı