Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Disney’den bir rekor daha

Film Haberleri

21 Aralık 2016 Çarşamba 04:35:20

Son Güncelleme: 21/12/2016 06:06:32

Disney’den bir rekor daha

Böylelikle Disney, Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi adlı yapımdan gelen hasılat geliri ile birlikte bir yıl içerisinde 7 milyar $ lık hasılat gelirini aşan yapımlara sahip olan ilk stüdyo olma ünvanını da kazanmış oldu.

disney, universal'in elinden hasılat rekorunu aldı

Aslında çokta sürpriz olmadı. Dünya geneline baktığımızda açılışı neredeyse 300 milyon $ gibi bir rakamla yapan Rogue One’ninde hasılatı ile Disney rekoru ele geçirdi. Yine daha önce gişe hasılatlarında kendi elinde olan rekoru kırmayı başaran Disney, Rogue One filminde gösterdiği başarı ile bir rekoru daha eline almış oldu. Çünkü 1 yıl içerisinde 7 milyar dolar gibi yüksek bir hasılat gelirini elde edebilen başka bir stüdyo yok.

Universal yapımları olan ve büyük izlenme sayısı yakalayan Hızlı ve Öfkeli 7, Jurassic World ve Minyonlar gibi filmler ile 6.89 milyar dolarlık hasılatta böylelikle Disney tarafından geçmiş oldu. Disney’e bu hasılatı kazandıran yapımların başını ise Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, Kayıp Balık Dori, Zootropolis: Hayvanlar Şehri ve Orman Çocuğu gibi yapımlar çekti, öyle ki bu filmler en çok hasılat elde eden 4 filmdi. Tabi bu 4 film, aşılan 7 milyar dolarlık hasılat gelirinin yalnızca %60’nı (yani neredeyse 4,1 milyar dolarını) kazandırmıştı. Marvel karakterlerinden Doktor Strange ve animasyon filmi olan Moana adlı iki filminde bu hasılat rekorunda ki önemi oldukça büyük.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı