Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Bu Hafta Yayınlanamayacak

Dizi Haberleri

12 Aralık 2017 Salı 21:45:51

Son Güncelleme: 15/12/2017 01:18:42

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Bu Hafta Yayınlanamayacak

Diriliş Ertuğrul 99

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Yayınlanmayacak

Diriliş Ertuğrul filmi platosunda meydana gelen yangın nedeniyle yayınlanmayacağı açıklandı. Bu sebepten dolayı Diriliş Ertuğrul Dizisi bir hafta gecikmeli olarak ekranlara gelecek. Yeni bölümü 20 Aralık 2017 tarihinde izleyebilirsiniz.

 

 

Türk Televizyonlarında günümüzün en sevilen dizilerin den birisi olan Diriliş Ertuğrul yayınlandığı gün izleyici ekrana kilitleyen ve izlenme oranı olarak hep ilk sıralarda yer alan bir yapım bu başarısını Tarihi olayları gerçekçi bir şekilde anlatmasına ve yapılan kurgu, kostüm ve mekan seçimleri ve zamanına uygun olarak özel üretilen savaş araçları ile sağladığı inandırıcılığa borçlu.

 

Dizinin Konusu

Dizi 13,yüz yılbaşlarında kurulma aşamasında olan Osmanlı devletinin beylik olduğu dönemleri anlatıyor. Dizinin başarısında konunun anlatılış şekli, kostümler, kullanılan aletler ve oyuncuların başarısı kadar olayların geçtiği yerlerin gerçekçi tasarlanması da etkili dizi ilk iki döneminde İstanbul Beykoz da bulunan eski bir kundura fabrikasının arazisinde kurulan iki plato da çekildi. Çekim için hazırlanan devasa platoda hiç bir ayrıntı unutulmadan yapılan çalışma ile tam bir oba ortamı oluşturuldu. Üçüncü sezondan itibaren Nevşehir de Çekilen dizi tarihi olayları gerçeğe uygun kurgulanmış mizansenlerle sunması nedeni ile karakterler ve konu açısından tam bir uyum yakalamayı başarıyor ve izleyicilerin gözdesi konumunda olmayı hak ediyor.

 

 

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı