Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Diriliş Ertuğrul 4. Sezonu olacak mı? Final Tarihi

Dizi Haberleri

19 Şubat 2018 Pazartesi 16:01:33

Diriliş Ertuğrul 4. Sezonu olacak mı? Final Tarihi

TRT1’in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul nefes kesen bölümleriyle beğeni kazanmaya devam ediyor. Gerilimin bir an olsun azalmadığı Diriliş Ertuğrul’un ne zaman final yapacağı ise açıklandı. Peki, Diriliş Ertuğrul 4. Sezonda da devam edecek mi?

Ekrana geldiği ilk günden itibaren izlenme rekorları kırmayı başaran Diriliş Ertuğrul 3.sezon bölümleriyle de dikkat çekmeye devam ediyor. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç ve Hülya Darcan’ın yer aldığı dizide tarihi olaylar ele alınıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi ve Kayı Boyu’nun düşmanlarıyla olan mücadelesinin işlendiği dizide gerilim bir an olsun azalmıyor. Türklerin Anadolu topraklarında önce Moğullar ardından Haçlılarla olan mücadelesinin destansı hikayesi milyonlarca kişi tarafından soluksuz izleniyor.

Devlet erkanı tarafından da dikkatle takip edilen Diriliş Ertuğrul sadece ülkemizde değil; yurt dışında da adından söz ettirmeyi başarıyor. Son olarak 106. Bölümü yayınlanan dizi de tarihin akışına dikkat ediliyor. Büyük başarısına rağmen Diriliş Ertuğrul’un sezon sonunda ekrana veda etmesi bekleniyor. Zira, Kayı Boyunun lideri Ertuğrul Gazi’nin ölümüne doğru hikaye akışı gerçekleşiyor. Çarşamba akşamlarına damga vuran Diriliş Ertuğrul’da Selçuklu Dönemi de işleniyor. Selçukluların önemli sadrazamı Saadettin Köpek’in hainliklerini ortaya çıkarmaya ant içen Ertuğrul Gazi, Sultan ile yüzleşiyor.

Saadettin Köpek’in ölüme adım adım ilerleyişine tanıklık edeceğimiz yeni bölümde Ertuğrul’un destansı yükselişini de göreceğiz. Öte yandan Saadettin Köpek’in henüz ölmeyeceği düşünülüyor. Zira, Sultan’ın eşi olaya müdahale ederek Saadettin Köpek’i kurtarıyor. Oğlunu tahta geçirebilmek için Köpek’in yardımına muhtaç olduğu için bu adımı atıyor. Ares ise tutsaklığını sona erdirmek için Hafsa ve Halime Sultanları kullanmaya çalışıyor. Ertuğrul Gazi, karşısında Selçuklu Sultan’ı olsa dahi bildiği doğrudan asla şaşmıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı