Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Denizli’de Bir Anadolu Klasiği konseri düzenlendi

Kültür Sanat

21 Şubat 2017 Salı 12:51:33

Denizli’de Bir Anadolu Klasiği konseri düzenlendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, Klasik Türk Müziğinin Hüseyni makamında eserlerin icra edildiği “Bir Anadolu Klasiği” adlı konser programı düzenledi.

Denizli'de Bir Anadolu Klasiği konseri düzenlendi

Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, Klasik Türk Müziğinin Anadolu’ya has ezgisi olan Hüseyni makamında eserlerin icra edildiği bir konser verdi.

Bir Anadolu Klasiği adlı konser, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür Tanıtım ve Turizm Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve sanatseverler katıldı.

Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Ahmet Nuri Çağdaş’ın yönettiği programın solistliğini Nuray Özdemir üstlendi. Klasik Türk Müziğinin Hüseyni makamında birbirinden güzel eserlerinin seslendirildiği konser izleyenlerden büyük alkış aldı.

Özgüveni yüksek nesiller

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, sahne alan sanatçılara ve izleyenlere teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesinin kültür, sanat ve spora verdiği öneme değindi.

Gökoğlan, “Büyükşehir Belediyesi olarak düzenlediğimiz sanat, spor ve el sanatları alanında tüm kurslarımız ücretsizdir. Kurslarımıza sadece çocuklarımızı değil kadın, erkek, yaşlı, genç herkesi bekliyoruz. Çünkü bizler özgüveni yüksek nesiller yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı