Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Denizli Arif Nihat Asya vefatının 42. yılında andı

Kültür Sanat

7 Ocak 2017 Cumartesi 15:07:05

Son Güncelleme: 07/01/2017 15:07:21

Denizli Arif Nihat Asya vefatının 42. yılında andı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türk edebiyatının önemli temsilcilerinden olan Şair Arif Nihat Asya’yı unutmadı, vefatı’nın 42. yılı nedeni ile gece düzenlendi.

arif nihat asya vefatının 42. yılında denizlide anıldı

Türk edebiyatının önemli temsilcilerinden olan Şair Arif Nihat Asya ölümünün 42’ci yılında düzenlenen gecede eserleriyle anıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu tarafından Acıpayam Belediyesi Talip Özkan Sanat Merkezinde düzenlenen “Şiirlerle Arif Nihat Asya” programına, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, 5 Ocak 1975’de ebediyete intikal eden Arif Nihat Asya’nın geride çok sayıda unutulmaz eser bıraktığını belirterek, “Türk milleti kendisine hizmet eden evlatlarını hep yüceltmiştir. Arif Nihat Asya’da Türk milletinin gönül burcuna diktiği bayrak isimlerinden biri olmuştur” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, “Vefatının 42’ci yılında büyük usta Arif Nihat Asya’nın şahsında bütün şairlerimizi, sanatçılarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Türkiye’nin birlik, beraberlik ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Her zamankinden daha çok birbirimizi sevmemiz gereken zamanlardayız.

Çok şükür ki, kahramanlarımız var. Bu topraklar vatan olurken Malazgirt’ten Balkanlara, Çanakkale’den Dumlupınar’a kadar ve nihayetinde 15 Temmuz’da vatanımızın dört bir yanından bu ülke için canını veren şehitlerimiz var. Bizler yarınımıza umutla bakıyoruz. Bizim Halis Demir’lerimiz ve Fethi Sekin’lerimiz olduğu sürece bu coğrafyada esaret olmayacak ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı eşliğinde Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu şairleri Arif Nihat Asya’nın birbirinden değerli “Dua, Bayrak, Ağıt gibi unutulmaz eserleri okundu. Yoğun ilgi gösterilen anma töreninde davetliler unutulmaz bir gece yaşadı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı