Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Cumhurbaşkanı’ndan 700 Sayılı KHK Açıklaması! Ne Zaman Açıklanacak?

Genel

7 Temmuz 2018 Cumartesi 14:18:12

Cumhurbaşkanı’ndan 700 Sayılı KHK Açıklaması! Ne Zaman Açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve daha da önemlisi TSK ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nden binlerce kamu personelinin ihracını öngören 700 sayılı KHK ile ilgili açıklama yaptı! 700 sayılı KHK ne zaman yayınlanacak? sorusuna Cumhurbaşkanı, çalışmaların devam ettiğini ve kısa sürede açıklanacağını açıkladı!

700 sayılı KHK bilmecesi sürüyor. 700 sayılı KHK ne zaman yayınlanacak? Soruları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da soruldu. Recep Tayyip Erdoğan, 700 sayılı KHK’nın yayınlanması için çalışmaların devam ettiğini ve biraz uzadığını açıkladı! 700 sayılı KHK ile binlerce kamu personeli kamudan ihraç edilecek ve son OHAL KHK’sı ile FETÖ ihraçlarının sonuncusu yapılmış olacak!

FETÖ ile iltisaklı oldukları gerekçesiyle 700 sayılı KHK ile son ihraçlar gerçekleşecek. Binlerce memurun ihraç edileceği KHK için gözler Resmi Gazete’ye çevrilmişti. Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarının ardından ihraçların yaşanacağı öğrenilmiş, 700 sayılı KHK memurlar için hayati önem taşımaya başlamıştı. 7 Temmuz gece yarısı yayımlanması beklenen 700 sayılı KHK, çalışmaların uzaması sebebiyle yayınlanamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında 700 sayılı KHK’nın ve ekli İhraç listesinin kısa sürede açıklanacağını ifade etti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı