Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Çocuklar Duymasın’da kitap krizi

Dizi Haberleri

31 Temmuz 2017 Pazartesi 19:07:02

Son Güncelleme: 31/07/2017 19:07:17

Çocuklar Duymasın’da kitap krizi

Üçüncü kez yeniden ekranlara gelmeye başlayan ve dün akşam 2. bölümü ile ekranlara gelen Çocuklar Duymasın’da raf da duran bir kitap izleyicilerin tepkisini çekti.

Çocuklar Duymasın' da kitap krizi

Dün akşam yayınlanan 2. bölümü ile reytinglerin ilk sırasında yer alan dizi, bölüm sonrasında izlenme oranı başarısı ile değil, bir sahnede yer alan kitap nedeni ile eleştiri oklarının hedefi oldu.

FETÖ soruşturmaları nedeni ile kayyum atanan ve yönetim kurulu başkanı hakkında yakalama kararı bulunan Kaynak Holding’e bağlı Ufuk Yayınları tarafından basılan Barış Köprüleri kitabı büyük eleştiri topladı.

Sosyal medya’da yer alan bu eleştiriler sonrasında açıklama yapma gereği duyan dizinin yapımcısı Birol Güven, sosyal medya hesaplarından özür dilediği bir mesaj yayınladı. Güven şu mesajı yayınladı:

Kamuoyuna duyuru ; Özür dileriz

30 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisinde rafta duran bir kitap kamuoyumuzun dikkatini ve tepkisini çekmiştir.

Sözkonusu kitap ile ilgili olarak, dekor ve aksesuarlardan sorumlu sanat yönetmenimizin savunması alınmıştır.

Sanat yönetmenimiz savunmasında “Kitabı okumadığını, içeriğini bilmediğini, konusu hakkında hiç bir fikri olmadığını, tamamen aksesuar amaçlı kullandığını ve kendisinin herhangi bir kötü niyetinin olmadığını” belirtmiştir. Kitabın içeriğine haberler çıktıktan sonra vakıf olduğunu ve büyük üzüntü duyduğunu belirtmiştir.

Aynı üzüntüyü yapımcı olarak ben ve tüm Çocuklar Duymasın ekibinin yaşadığını özellikle belirtmek isterim ve hepimizin dikkatinden kaçan bu talihsizlikten ötürü tüm ekibimiz adına, başta şehit aileleri olmak üzere herkesten özür dilerim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı