Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Çocuk Senfoni Orkestrasına bağışlar devam ediyor

Kültür Sanat

9 Şubat 2017 Perşembe 18:18:21

Çocuk Senfoni Orkestrasına bağışlar devam ediyor

Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrasına enstrüman bağışları devam ediyor. Duyarlı bir vatandaşın bağışı ile orkestraya bir viyola daha eklendi.

Çocuk Senfoni Orkestrasına bağışlar devam ediyor

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın her fırsatta söylediği “Bir enstrüman bir çocuk” sloganında olduğu gibi, orkestrada çalmak üzere bir çocuğun daha enstrümanı oldu.

Berna Kızılbük isimli iş kadını, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı ziyaret ederek, orkestra için getirdiği viyolayı kendisine teslim etti.

Kızılbük, “Orkestranın ilk sponsorlarındanım, böyle olmaktan da gurur duyuyorum. Yardımlarımız devam ediyor. Tüm halkımızı, tüm işverenleri yardım yapmaya davet ediyorum. Başkanımıza böyle bir sosyal projeye imza attığı için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yaptığı yardımdan dolayı Kızılbük’e teşekkür eden Ataç, “Bu, Berna Hanım’ın ikinci bağışı. Bugün de bir viyola getirdiler kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Ben Eskişehir’deki bu farklı bağış türünü, gittiğim illerdeki konuşmalarımda anlatıyorum. Her yerde kömür bağışı, adaklık hayvan bağışı olur ama Eskişehir’de enstrüman bağışı yapılıyor. Bunu da çok değerli bağışçılarımızın sayesinde yapıyoruz. Bu bağış, yeni kuracağımız orkestrada bir çocuğumuzu enstrüman çalmaya teşvik edecek. Berna Hanım’a gerçekten çok teşekkür ediyorum. Kendisinin de söylediği gibi bu diğer hayırsever vatandaşlarımıza örnek oluyor” dedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı