Kanal D’nin ilgiyle takip edilen dizisi Yargı yeni sezona hızlı bir başlangıç yaptı. Heyecan ve gerilimin bir an olsun azalmadığı Yargı dizisinde Ceylin’in kolyesi merak konusu haline geldi. Ceylin’in kolyesinin sırrı nedir? Cinayet soruşturmasındaki cevap Ceylin’in kolyesinde mi gizli olacak? İşte detaylar…


Ekrana geldiği ilk bölümden itibaren dikkatleri üzerine çeken Yargı dizisi seyirciden tam not almaya devam ediyor. Pazar akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen dizi sadece ülkemizde değil; yurt dışında da geniş bir hayran kitlesine sahip bulunuyor. Ceylin ve Ilgaz’ın imkansız aşk hikayesinin anlatıldığı dizide adalet, güven ve aile bağları temaları işleniyor. Birbirinden yetenekli oyuncuları kadrosunda barındırmayı başaran Yargı dizisi güçlü senaryosu ile öne çıkıyor. Selma Ergenekon tarafından kaleme alınan Yargı dizisinde seyirci ile her hafta ufak ipuçları paylaşılıyor. Son dönemde en çok öne çıkan ipucu Ceylin’in kolyesi oldu. Yönetmen tarafından ısrarla gösterilen Ceylin’in kolyesinin kilit önem taşıdığı düşünülüyor. Dizinin hayranları Yargı yeni bölümünden sonra fikirlerini birbirleri ile paylaşarak, olası senaryolar üzerinde duruyor. Adeta bir bulmaca gibi ilerleyen senaryo, seyircinin de hikayenin içerisine girmesine olanak sağlıyor. 

title_16x9-1631108313

Perihan Ünlücan Arka Sokaklar'a veda etti! Perihan Ünlücan Arka Sokaklar'a veda etti!

Ceylin’in kolyesi cinayet kanıtı mı?

Yargı 39. bölümü ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere Yargı sezon finalinde Ceylin’in katil olduğu ve Eren komiser tarafından sorgulandığı anlar gösterilmişti. Ceylin’in Ilgaz’ı öldürdüğü şüphesi tüm yaz boyunca en çok tartışılan konular arasında yer aldı. Ceylin’in fevri çıkışlarının olması ve sinirlenince gözünün hiçbir şey görmemesinden dolayı Ilgaz’ı öldürdüğü düşünülmüştü. Lakin, Ceylin tarafından Ilgaz’ı öldürmediği açıklandı. Başka birini öldürdüğünü itiraf etti. Ceylin’in kolyesinin önemi tam da bu noktada ortaya çıkıyor. Zira, Ceylin’in kolyesi cinayet kanıtı olarak değerlendirilebilir. Yargı dizisinin hayranlarının yoğun soru bombardımanına tutulan senarist Selma Ergenekon’da kolyeyle ilgili açıklama yaptı. Kolyenin sırrını paylaşmayan senarist, ‘’hayat ağacı kolyesinin’’ tasarımcısını paylaşmakla yetindi.