Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Cennet’e Mektup ile senaryo ödülünü kazandı

Film Haberleri

24 Aralık 2016 Cumartesi 02:07:49

Son Güncelleme: 24/12/2016 02:11:58

Cennet’e Mektup ile senaryo ödülünü kazandı

Deniz Bostan, internette Suriyeli bir çocuğun vasiyet mektubuyla ilgili bir haberi görüp senaryolaştırdı.

cennete mektup senaryosu

Koruncuklar İçin B.A.K Liselerarası Senaryo ve Kısa Film Yarışması” bu yıl 2. defa düzenlendi. Tüm lise öğrencilerine açık olan yarışmaya 30 dakikayı aşmayan kurmaca filmler katılabiliyor. Aday olacak kısa filmlerde tema sınırlaması yok. Senaryoların bu yılki teması ise “mülteci çocuklar”dı.

Bu haberden çok etkilendiğini dile getiren Bostan, senaryosuyla 2. Koruncuklar İçin BAK Liselerarası Senaryo Yarışmasına katıldı. Vakıf başkanı Mehmet Güleryüz, Bostan’ın senaryosunun çok dokunaklı olduğunu, bu yüzden jürinin kayıtsız kalamadığını ifade etti. Yarışmaya katılan tüm senaryoları beğendiklerini fakat Deniz Bostan’ın değindiği önemli nokta ile öne geçtiğini dile getirdi. Suriye’de bombaların içinde tüm sevdiklerini, ailesini kaybeden küçücük bir bedenin “insanlığı sorgulayan” bu mektubu senaryolaştıran ve geçtiğimiz akşam Şişli Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle ödülünü alan Deniz, dünyanın artık bu sorunu görmezden gelemeyeceğini belirtti.

İŞTE SURİYELİ ÇOCUĞUN O MEKTUBU

suriyeli çocuğun mektubu

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na geçtiğimiz yıl sinema eğitimleriyle destek vermeye başlayan SETEM; bir yıl boyunca 60 Koruncuğa oyunculuk, senaryo yazarlığı, kameramanlık, ışık asistanlığı ve makyözlük dallarında eğitim vermişti ve Koruncuklar yıl sonunda eğitim sertifikalarını almıştı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı