Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Çağrı dizisinin Hz. Hamza’sı İbrahim Çelikkol oluyor

Dizi Haberleri

10 Ocak 2017 Salı 00:19:55

Son Güncelleme: 10/01/2017 01:05:42

Çağrı dizisinin Hz. Hamza’sı İbrahim Çelikkol oluyor

Çağrı filmini ekranlara uyarlamak isteyen Ay Yapım’ın uzun süredir bu dizi için Kenan İmirzalıoğlu’nu düşündüğü ve görüşmelerde bulunduğu iddia ediliyordu.

çağrı filmi dizi oluyor

1976 yapımı, islamiyetin doğuşunu konu edinen Çağrı film’ini dizi yapmak için uzun süredir uğraşan Ay yapım, mekan ve cast çalışmalarını da bir yandan sürdürmeye devam ediyor.

Orjinal filminde Anthony Quinn’in canlandırdığı Hz. Hamza için, Kenan İmirzalıoğlunun düşünüldüğü hatta bu rol için onun anlaşıldığı söylentiler çıkmıştı ancak İmirzalıoğlu, şuanda herhangi bir dizi projesi olmadığını söyleyerek bu iddiaları yalanlamıştı.

Hz. Hamza rol’ü ile ilgili yeni iddialar ise Fetih 1453’ün Ulubatlı Hasan’ı İbrahim Çelikkol ile anlaşıldığı yönünde.

Henüz proje ve cast bilgileri Ay Yapım tarafından onaylanmasa da Çelikkol’un bu rolü aldığı yönünde ki iddialar oldukça fazla.

Dizi, orjinal filmin senaryosunu takip eder mi, orjinal senaryoya ne kadar sadık kalır bilinmez ama Çağrı filmi hakkında ki genel bilgi şöyledir:

Film İslamiyet’in, peygamberi Muhammed’in önderliğinde doğup yayılmasını anlatmaktadır. Filmin tamamına yakını Libya’da, bazı yerleri ise Fas’ta çekilmiştir. Filmde Peygamber Muhammed’in yüzü hiç gösterilmemiş, sadece bazı olaylar onun gözüyle gösterilmiştir.

Ayrıca filmin Ar Risâlah adıyla Arap versiyonu da, Çağrı filmiyle aynı anda çekilmiştir. Türkiye’de bu film patlama yapmıştır. Yaklaşık bir yıl vizyonda kaldı. Filmde Vahşi’yi oynayan Salem Gedara adlı oyuncu ülkesinde iş bulamamıştır. Sen nasıl Hamza’yı öldürürsün? diye ölüm tehditleri bile almıştır.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı