Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Burhaniye etkinliğe doymuyor!

Kültür Sanat

15 Ağustos 2017 Salı 12:08:07

Burhaniye etkinliğe doymuyor!

Balıkesir’in ilçesi Burhaniye, iki gün sürecek halk oyunu şenlikleri başlarken, Körfez Gönül Dostları Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’da yaz konseri verdi.

Burhaniye etkinliğe doymuyor!

Burhaniye Belediyesi ve Karadağ Kud Tekstilac’ın Burhaniye’de ortaklaşa düzenlediği halkoyunları şenliğine ilk gecede ilgi yoğun oldu. Geceye, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcıları Cemil Bahadır, Cemal Akkılınç ve Burhaniye Belediyesi Meclis Üyesi Galip Yardımcı’nın yanı sıra yüzlerce Burhaniyeli katıldı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen gecede ilk olarak sahneye konuk ekip Karadağ çıktı. Yöresel oyunlarını sergileyen Karadağ ekibi, oyunlarını canlı müzik eşliğinde oynadı. Konuk ekibin arkasından sahne alan Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halkoyunları Ekibi de Balıkesir yöresine ait yerel oyunları oynadı.

İlgi ile izlenen ekipler büyük alkış alırken, aynı ekipler, 15 Ağustos Salı akşamı saat 21.30’da Ören Meydanında, 23.00’da İskele Mahallesi Yat Limanında olacaklar.

Diğer yandan, Ören Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserde, Kaymakam Hüseyin Öner ile Belediye Başkan Yardımcıları Cemil Bahadır ile Cemal Akkılınç ve yaklaşık bin dolayında müzikseverde yer aldı.

Tarihi meşe ağacının altındaki sahnede, Ali Osman Çakır’ın şefliğini yaptığı 30 kişilik koronun söylediği şarkılar büyük ilgi gördü. İzleyenler de şarkılara eşlik etti. İki bölümden oluşan konserde 24 şarkı seslendirildi. Kaymakam Hüseyin Öner ile Belediye başkan Yardımcıları Cemil Bahadır ve Cemal Akkılınç, Körfez Gönül Dostları Musiki Derneği Başkanı Cavit Dedeşah ile Koro Şefi Ali Osman Çakır’ı kutladı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı