Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Bordo Bereliler Suriye’nin çekimlerine Adana Kozan’da devam edilecek

Film Haberleri

7 Ocak 2017 Cumartesi 13:47:55

Son Güncelleme: 07/01/2017 13:48:05

Bordo Bereliler Suriye’nin çekimlerine Adana Kozan’da devam edilecek

Bordo Bereliler Suriye filminin ekibi, Adana’ya bağlı Kozan ilçesinde film’in çekiminin yapılabileceği alanları belirlemek için kent’e gelerek, köylerde dahil olmak üzere kent çevresinde uygun alan araştırması yaptılar.

bordo bereliler suriye filminin çekimleri kozanda devam edecek

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde çekimleri başlayan Bordo Bereliler Suriye filminin çekimlerine Adana’nın Kozan ilçesinde devam edilecek.

İlçede yaptıkları kontroller sonrasında Belediye Başkanı Musa Öztürk’ü makamında ziyaret eden ekip, Başkan Öztürk’e ev sahipliği yaptıkları için teşekkür etti. Bordo Bereliler Suriye filminin, Türkiye’nin içinden geçtiği zorlu süreci ele alacak yapımlardan biri olacağını belirten Başkan Öztürk, “Kozan tarihi ve doğal güzellikleri, ekonomik fırsatları ile reklam, dizi ve film ekiplerinin gözdesi konumuna geldi.

Geçtiğimiz yıl ‘Veda Mektubu’, ‘Ankara Yazı’ ve ‘Dağ 2’ filmlerinin çekimleri içinde ilçemiz kullanılmıştı. Kozan olarak 2017’nin ilk günlerinde ‘Bordo Bereliler Suriye’ filmine de ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Film ekibini çekim yaptıkları Çukurköprü Mahallesi’nde de ziyaret eden Başkan Öztürk, yapımcı, yönetmen ve oyuncularla uzun süre sohbet etti. Ziyarete teknik direktör Samet Aybaba da katıldı.
Ali Ertem ve Erdoğan Yaprak’ın yapımcılığını üstlendiği film özel kuvvetlere bağlı bordo bereli askerlerin, Suriye’deki FETÖ bağlantılı bir terör örgütüne ve liderine yaptığı operasyonu konu alıyor.

Çekimleri aralık ayının sonunda Osmaniye’de başlayan filmin yönetmenliğini Erhan Baytimur üstleniyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı