Son dakika kararı ile dijital polisiye dizi Mezarlık ile anlaşan Birce Akalay’ın partneri medyada çok konuşulacak. Mezarlık oyuncu kadrosu ne? Birce Akalay yeni partneri kim?

Yapımcılığını Abdullah Oğuz’un üstlendiği yeni bir dizi olan Mezarlık kadın cinayetlerini konu alıyor olacak. Dijital platformda yer alacak polisiye dizi Mezarlık ülkemizde giderek çoğalan ama henüz çözümlenemeyen bir konu olan kadın cinayetlerine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Yeni polisiye dizi Mezarlık oyuncu olarak ilk anlaşmasını sonradan dahil olduğu Son Yaz dizisinin sonlandırılmasına istinaden kendi takı markası ile meşgul olma kararı alan Birce Akalay ile yaptı.

34-2

Birce Akalay’ın kadroya dahil olması gerçekten beklenmedik ve mutlu eden bir haber oldu yeni dizi için. Konusu ve odak noktası gereği başrol oyuncusu olarak çok başarılı ve isabetli bir isim Birce Akalay.

Son sezonda yeni dizilerde güçlü kadın figürlerine yer verilmesi, kadın cinayetlerine yönelik olarak, ekranlardan da olsa güçsüz, kabullenmiş kadın figürlerinin azalması adına olumlu bir durum aslında. Fakat yaşanılan bir gerçek olarak bu konunun polisiye bir dizide işlenecek olması da, eğer doğru bir senaryo ile işlenecekse çok başarılı bir karar olacaktır.

Birce Akalay’ın bir polisi canlandıracağı mini dizide partneri de ciddi merak uyandırdı. Başarılı oyunculuğu ve partnerleri ile olan enerji ve uyumu ile takdir toplayan Birce Akalay’ın özellikle aksiyonu bol olacak böylesine bir dizide buluşacağı partner gerçekten önemli.

33-1

Netflix'te yayınlanması beklenen yeni dizi Mezarlık için yazar grubunun da yine Netflix’te yer alan ve yine bir Abdullah Oğuz yapımı olan Çember serisinin yazar grubu olması bekleniyor.

Abdullah Oğuz polisiye dizilerdeki başarı ve kalitesini Kanıt ve Çember ile kanıtlamışken, yine aynı yapımcının eseri olacak Mezarlık tüm detayları ile merak edilemeye başlanmış durumda.

39

Büyük bir merakla beklenen iddialı dizide Birce Akalay’ın partneri de belli oldu. Birce Akalay’a etkili ve usta oyunculuğu ile tanınan, özellikle son dönemin gözde isimlerinden Olgun Toker eşlik ediyor olacak.

38

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan başarılı isim Olgun Toker’in bir polisiye diziye ve özellikle Birce Akalay oyunculuğuna da çok yakışacağı ve uyum sağlayacağı muhakkak zira Olgun Toker de en az Birce Akalay kadar isabetli ve doğru bir seçim olmuş bu yapımda.

İstanbul Ansiklopedisi dizisi geliyor! Netflix İstanbul Ansiklopedisi dizisi geliyor! Netflix

Meraklıları için Olgun Toker’in rol aldığı film ve dizilerin bilgisini aşağıda paylaşıyoruz.

DİZİLER

2012      Son Yaz - Balkanlar 1912              

2012      Karadayı             

2014      Benim Adım Gültepe     

2015      Şeref Meselesi

2015      Tatlı Küçük Yalancılar    

2016      Hayat Şarkısı     

2017      Çember               

2017      Hayat Sırları      

2019      Bir Aile Hikayesi               

2020      Arıza     

2021      Son Yaz               

DİJİTAL PLATFORM

2018      Dip        

2021      Fatma  

SİNEMA

2010      Saklı Hayatlar    

2012      Kurtuluş Son Durak        

2012      Bir Ses Böler Geceyi       

2013      Hükümet Kadın                

2013      Düğün Dernek   Otel güvenliği   

2014      Hükümet Kadın 2            

2016      Küçük Esnaf       

2017      Benim Babam Bir Melek              

2018      Yol Arkadaşım 2