2010-2012 yıllarında kanal D’de gösterime giren Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi seyirci tarafından oldukça beğenilmişti.

Gösterildiği ilk bölümden beri Türkiye'de oldukça büyük yankı uyandırmıştı. Fatmagül'ün Suçu Ne adlı dizi Türk televizyonun da drama türünde bir ilkti. Ve bu yüzden de olacak ki oldukça büyük ilgi görmüştü. Bu dizi Vedat Aynı adlı film için yazdığı kitaptan uyarlanmıştır. Senaryosunu Ece Yören ve Melek Gençoğlu kaleme almıştı.

İlk Türk Filminde Oynayan Oyuncular

13131421-1200x675

1986 yılında senaryosunu Vedat Türali’nin yazdığı eski bir Türk filmi olan Fatmagül ün Suçu Ne. 1986 yapımlı başrolünü Hülya Avşar’ın üstlendiği eski bir dramatik filmdir. Hülya Avşar, İhsan Yüce, Menderes Samancılar, Cengiz Sezici, Aytaç Arman ve Ayberk Çölok gibi usta oyuncuların rol aldığı yönetmen koltuğuna Süreyya Duru’nun oturduğu bir filmdi.

Yeni Yapımlı Fatmagül’ ün Suçu Ne Dizisinde Kimler Oynamıştı

2010 -2012 yapımı Türk dizisi Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinde Fatmagül karakterini ünlü oyuncu Beren Saat ve Kerim karakterini ise Engin Akyürek oynamıştı. Onların yanı sıra Sumru Yavrucuk, Musa Uzunlar, Civan Canova, Murat Daltaban, Deniz Türkali gibi Usta isimler de filmde yer almıştı.

Dizinin Konusu Nedir?

57333dc867b0a931308b5fa6

Fatmagül genç ve güzel bir kasaba kızıdır. Kasabasın da çok saf olan abisi Rahmi ve Rahmi’nin kötü kalpli yengesi Mukaddes ile birlikte bir sahil kasabasında yaşayan tertemiz saf bir kız. Ardından kasabaya gelen 4 arkadaş Fatmagül’ ün hayatını zindana çevirirler. Bir gece 4 genç tarafından tecavüze uğrar. Bir genç kızın tecavüze uğradıktan sonraki zor hayatı ve sonra da içlerinden biri ile evlenmek zorunda kalan bir kasaba kızının hikâyesini ele almıştı. Büyük bir aşka dönüşen hikâye toplamda 2 sezon ekranlara gelerek 80 bölümle final yapmıştır.

Toplam Kaç Ülkeye Dağıtıldı?

Dünyanın dört bir yanında gösterime giren Fatmagül'ün Suçu Ne adlı dizi toplamda 40 ülkeye yakın gösterime girmiştir. 2019 yılında En İyi Uluslararası Dizi Ödülüne layık görüldü. Bu Türk milleti için gurur verici bir değerdir. Bu diziyle beraber Türkiye de ki birçok dizinin önünü açan Fatmagül’ ün Suçu Ne dizisi ardında birçok dizinin farklı ülkelere dağılmasına sebep oldu. Türk dizileri en çokta İspanya’nın ilgi göstermesi Türklerle ve yeni dizilerle anlaşmalar yapılmasına yol açtı.
İspanyollar ilk olarak 2018 de Fatmagül ün suçu ne dizisiyle tanıştılar ve ülke de büyük beğeni toplamış olacak ki; Şimdilerde de İspanyollar Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinin uyarlayarak Alba adıyla İspanya'da çekmeye başladılar. Elena Rivera nın başrolde oynadığı dizide Kadrosueric Masip , Alvaro Rico ,Adriana Ozores yer alıyor. Ayrıca Pol Hermoso, Jason Fernandez, Beatriz Segura ,Miquel Fernandez, Jorge Silvestre ,Tito Fernandez , Pepa Gracia bulunmakta.
Bunların yanı sıra Caterina Mengs, Candela Cruz, Ana Wagner, Antonio Gil , Jordi Ballester, Luis Lglesia başlıca yer alan ünlü oyuncular arasında. Dizi bir Boomerang TV yapımıdır. Alba dizisi Çok yakında bir platform kanalı olan netflix de yayınlanacak.  Ülkede mart ayında yayınlanmaya başladı.

5fd742ecd265a20860088eab

İspanya'da reyting rekoru kıran Alban adlı dizi Şimdi de 15 Temmuz'da Netflix'te izleyicisi ile buluşmayı planlıyor. Toplamda 13 bölüm sürecek olan Fatmagül ün suçu ne dizisinden alıntılı olan ablan filmi her bölüm toplamda 50 dakika sürecektir.

Kanal 7'den yeni günlük dizisi! Gelin dizisi geliyor Kanal 7'den yeni günlük dizisi! Gelin dizisi geliyor

İspanya’ya ilk giren Türk dizimiz Fatmagül'ün Suçu Ne reyting rekorları kırmıştı. Bu yüzden Alba adıyla İspanya'ya uyarlanan dizinin ilk bölümleri kendi kanallarında yayınlandı.