Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Berrak Tüzünataç’a uyuşturucu davasında 2 yıl hapis istemi

Magazin

28 Ocak 2017 Cumartesi 11:14:52

Berrak Tüzünataç’a uyuşturucu davasında 2 yıl hapis istemi

Ünlülere yapılan uyuşturucu operasyonunda, telefon dinlemelerine takılan isimlerden biri olan Tüzünataç’ın yargılandığı, “Uyuşturucu kullanmak, satın almak” davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Berrak Tüzünataç'a uyuşturucu davasında 2 yıl hapis istemi

“Uyuşturucu kullanmak, satın almak” suçu ile yargılanan güzel oyuncu, mahkemenin verdiği tedavi ve denetimli serbestlik kararına itiraz etmişti.

Yapılan operasyonda satıcı değil, yalnızca kullandığı tespit edilen Tüzünataç’ın dosyası, diğer isimlerden ayrılarak İstanbul Asliye Ceza mahkemesine yönlendirilmişti.

Verdiği ifade de, “Soruşturma sırasında bir arkadaşım beni arayıp bir yere davet etmişti. Polisler benim uyuşturucu içmek için davet edildiğimi sanmış. Bir de bakkala verdiğim siparişlerin yanında sigara kağıdı istemiştim. Çünkü o dönem sigarayı bırakmaya çalışıyordum. Bunu uyuşturucu kullandığıma yormuşlar. Ben bunu hak etmiyorum” diyen güzel oyuncuya mahkeme, uyuşturucu kullandığı için ‘tedaviye ve denetimli serbestlik’ kararı vermişti.

2 yıl hapis istemi yargılanan Tüzünataç’ın, mahkeme sonucu bu şekilde sonuçlanınca buna ettiği itirazda sonuçlandı.

Yeni verilen karara göre, Tüzünataç’a uyuşturucu kullanmak ve satın almak suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi, ancak hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı