Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Beklenen film İstanbul Kırmızısı için ilk tanıtım yayınlandı

Beklenen film İstanbul Kırmızısı için ilk tanıtım yayınlandı

Film Haberleri

28 Ocak 2017 Cumartesi 00:13:41

Son Güncelleme: 04/07/2018 14:35:31

Beklenen film İstanbul Kırmızısı için ilk tanıtım yayınlandı

Ödüllü yönetmen Ferzan Öztepek’in yönetmenliğini, BKM’nin de yapımcılığını üstlendiği, Mart’ta vizyona girecek filmin ilk videolu tanıtımı yayınlandı.

Beklenen film İstanbul Kırmızısı için ilk tanıtım yayınlandı

İmaj ve İtalya’dan R&C Produzioni ve Faros Film ortaklığıyla gerçekleşen filmin başrollerinde, şimdilerde Vatanım Sensin’de rol alan Halit Ergenç, Cesur ve Güzel’in Süha’sı Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsur ve Nejat işlerin yer alıyor.

Gişe de büyük bir başarı elde etmesi beklenen, oyuncu kadrosunda Türkiye’nin daha pek çok ünlü oyuncusu barındırıyor.

Yönetmeni ve oyuncu kadrosunda ki isimler nedeni ile 2017’nin beklenilen yerli filmlerinden olan İstanbul Kırmızısı Mart ayında sinema severlerle buluşacak.

İstanbul Kırmızısı filminin konusu şöyle: Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

Filmi vizyon tarihi ise 3 Mart 2017 duyuruldu.

İstanbul Kırmızısı Fragmanı izle

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı