Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Barbaros Şansal için ne ceza istendi?

Magazin

4 Şubat 2017 Cumartesi 13:48:23

Barbaros Şansal için ne ceza istendi?

Kıbrıs’da bulunduğu esnada sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, büyük öfke toplayan ve Kıbrıs’tan sınır dışı edilerek Türkiye’ye gönderilen Şansal, göz altına alınmıştı.

Barbaros Şansal için ne ceza istendi?

Kıbrıs’dan Türkiye’ye geldiğinde uçaktan indiği sırada apron’da darp edilmiş, polisler Barbaros Şansal’ı linç edilmekten son anda kurtarmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları tarafından yürütülen soruşturmada, basın suçları savcısı Umut Tepe, hazırladığı iddianame de “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçları nedeni ile yargılanmasını istedi.

Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarını işlediğini öne sürdüğü Şansal için, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istendi. İddianame de Şansal’ın sosyal medya hesabından paylaştığı mesajlar da delil olarak kullanıldı.

Türkiye’ye geldiğinde ifadesi alınan Şansal, paylaşımları için “Buradaki amacım üç farklı inanca sahip insanların mağdur edildiğine ilişkindir. Kesinlikle ayrımcı, nefret ve kin dili kullanılmamıştır” demişti.

Büyük tepki toplayan videosu ile ilgili de “Videoda da bu kelimeyi ayrımcılığa karşı bir hiciv olarak paylaştım. Hackerler tarafından bana telefonda hakaretler başladı. Bu nedenle tüm hesaplarımı ve iletişimimi tamamıyla kapattım. Üzerime atılı suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı