Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Barbaros Şansal adliyeye sevk edildi

Magazin

3 Ocak 2017 Salı 17:17:13

Barbaros Şansal adliyeye sevk edildi

Sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımı nedeniyle büyük tepki toplayan eski modacı Barbaros Şansal nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.

barbaros şansal adliyeye sevk edildi

Modacı Barbaros Şansal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yılbaşı gecesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle Kıbrıs’tan sınır dışı edildiği iddia edilmişti. Şansal, Kıbrıs’tan sınır dışı edildikten sonra Türkiye’ye gelen bir uçağa bindirilmişti.

Dün gece saatlerinde Atatürk Havalimanı’na inen Şansal, uçaktan indiği sırada bir kaç kızgın vatandaşın saldırısına uğramıştı. Hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü.

Emniyetteki işlemleri tamamlanıp ardından sağlık kontrolünden geçirilen Şansal, daha sonra Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Basın Suçları Bürosu’nda görevli Cumhuriyet Savcısı Umut Tepe tarafından sorgulanan Şansal’a “Halkı kin ve düşmanlığa tehdit” suçlaması yöneltildiği öğrenildi.

Sosyal medya’da paylaştığı video nedeni ile sınır dışı edildiği sanılan modacının bu sebeple sınır dışı edilmediği anlaşıldı. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Şansal’ın yaptığı paylaşımın kabul edilebilir olmadığını, ancak ülkeden sınır dışı edilme gerekçesinin bu olmadığını belirtti. İçişleri Bakanlığının kendisi ile ilgili verilen eski kararın uygulanması sebebi ile sınır dışı edildiğini açıkladı.

Açıklamalarına devam eden Akıncı, hava limanında yaşanan linç girişimini “derinden düşündürmesi gereken bir olay” olarak niteledi. Nefret, kin, ve linç kültürünün artmasına müsade edilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı