Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Bankadaki Dolar Hesaplarına El Koyulabilir mi? Döviz Hesaplarına Bloke mi Geliyor

Genel

7 Ağustos 2018 Salı 00:44:22

Bankadaki Dolar Hesaplarına El Koyulabilir mi? Döviz Hesaplarına Bloke mi Geliyor

Doların dünden beri artışı durdurulamıyor. Son 24 saatte %5 artış yaparak tarihi rekorunu kıran Dolar, durmak bilmiyor. Peki Hükümet Dolar hesaplarına el koyabilir mi? Dövizdeki mevduat hesabını bloke gelir mi? Sosyal medyada yer alan haberlere göre bloke geliyor peki doğru mu?

“Son Dakika hükümet bankadaki dövizi olan vatandaşların mevduat hesaplarına geçici olarak bloke koyacak” haberi sosyal medyayı salladı. Hangi hesaplardan kim tarafından yazıldığı bilinmiyen bu bilgi Doların 5.45’ler seviyesinde gezdiği bu anlarda vatandaşları korkutmaya yetti.

Peki Hükümet Dolar hesaplarına el koyabilir mi? Banka da ki döviz hesaplarına bloke koyulabilir mi? Net olarak söyleyebiliriz ki bu durum şu an için mümkün değil. Türkiye’de binlerce yatırımcı, yabancı vatandaş bulunmakta. Böyle bir şey olması mümkün değildir. Türkiye’nin büyüme eğiminde olduğu iddia ediliyor ve bunun yaşanması durumunda Türkiye’ye kimse yatırım yapmaz.

2016 yılında da 2017 yılında da Döviz hesaplarına bloke koyulacak, Döviz hesapları direk TL hesaba aktarılacak gibi yalan haberler geçmektedir. Bu haberde nereden çıktığı bilinmeyen yalan bir haberdir.

Dövize sert müdahale, hesaplara bloke koyulacak haberlerine itibar etmeyin.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı