Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Baba Sahne perdelerini açtı

Kültür Sanat

2 Nisan 2017 Pazar 21:03:54

Baba Sahne perdelerini açtı

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh’un 22 yıllık birikimi yanı sıra, milyonlarca liralık banka kredisi ile büyük bir borca girerek uzun süredir tadilatları ile uğraştığı Baba Sahne açılışını yaptı.

Usta oyuncu ve film yönetmeni olan, 20 Aralık 2007’de hayatını kaybeden Halil Savaş Dinçel’in doğum gününe denk getirildi, Savaş Dinçel, 75. yaş gününde anılarak, Baba Sahne’nin açılışı yaptı.

Türkiye’nin kültür sanat faaliyetlerine önemli katkılar sağlayacağı umulan Baba Sahne’nin açılışında çok sayıda ünlü katılırken, açılış gecesinde sunuculuğu da ünlü oyuncu ve sunucu İlker Ayrık yaptı.

Savaş Dinçel’e özel bir video gösterimi de gerçekleştirilirken, Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından tiyatro alanında verilen Savaş Dinçel Ödülleri de 10. kez sahiplerini Baba Sahne’de buldu.

Başarılı oyuncu Demet Evgar, en iyi kadın oyuncu ödülünü Mustafa Alabora’nın elinden aldı. En İyi Erkek Oyuncu ödülü ise, şu sıralar Adı Efsane dizisinde rol alan Erdal Beşikçioğlu’na gitti.

En İyi Yazar ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazanan Ferhan Şensoy’a gitti ancak Şensoy o gece oyun sahnelediği için törende ve açılışta yer alamadı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı