Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Azerbaycan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nı ziyaret etti

Kültür Sanat

7 Ocak 2017 Cumartesi 00:50:11

Son Güncelleme: 07/01/2017 00:50:13

Azerbaycan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nı ziyaret etti

Azerbaycan ile Şehir Tiyatrosu arasında sanatsal ve kültürel anlamda iş birliği yapmak ve ilişkileri güçlendirmek adına, Azerbaycan’dan bir heyet ziyaret gerçekleştirdi.

azerbaycandan şehir tiyatrolarına ziyaret

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in yardımcısı Ali Hasanov’un “Devlet Terakki” ödülü sahibi eşi Prof. Sona Veliyeva ve beraberinde ki heyet İstanbul’a geldi.

Heyet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Salih Efiloğlu ve Genel Sanat Yönetmeni ve aynı zamanda başarılı bir tiyatro oyuncusu ve sunucusu olan Süha Uygur’u ziyaret etti.

Ziyareti gerçekleştirilen heyet’te, Azerbaycan’da yayın yapan Kaspi gazetesinin sahibi, gazete’nin basın ve eğitim merkezi sorumlusu, Azerbaycan’ın RTÜK’ü olan “Milli Televizyon ve Radyo Şurası” üyesi ile birlikte basında yürüttüğü faaliyetler sebebi ile Sona Veliyeva yer aldı.

İstanbul Şehir Tiyatrolarının Kuruluş Amacı:

İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu, bir temel hak olarak Anayasanın güvence altına aldığı sanatın ve özellikle tiyatronun toplumsal görevine uygun olarak halkın kültürel üretiminin, çağdaş eğitiminin sanat düzeyi ve bilincinin yükseltilmesine katkıda bulunmak.

Bu katkıyı gerçekleştirmek için yerli ve yabancı tiyatro eserlerinin seçkin örneklerini seyircisine ulaştırmak, Türk Tiyatrosunun geleceğe yönelik yaratıcı atılımlarına önderlik etmek amacı ile kurulmuştur.

azerbaycandan şehir tiyatrolarına ziyaretten fotoğraf

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı