Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

AYT Edebiyat soruları Necati Cumalı, Mehmet Akif Ersoy, Sabahattin Ali, pendname cevapları

Genel

1 Temmuz 2018 Pazar 13:20:37

AYT Edebiyat soruları Necati Cumalı, Mehmet Akif Ersoy, Sabahattin Ali, pendname cevapları

AYT 2018 Tamamlandı. AYT Edebiyat soruları ve cevapları nelerdi. Öğrenciler AYT sınavı sonrası en çok Necati Cumalı, Mehmet Akif Ersoy, Sabahattin Ali, pendname sorularının yanıtlarını aradı. Bizde sizler için Necati Cumalı, Mehmet Akif Ersoy, Sabahattin Ali, pendname soru ve yanıtlarını hazırlamaya çalıştık. AYT yorumları Edebiyat alanında sınav nasıldı.

AYT 2018 tamamlandı. Alan Yeterlilik sınavında öğrenciler doğru bildiklerini yapmak için uğraştı. Ortak kanı AYT Edebiyat sorularının çok zorlayıcı olmadığı. Ancak yine de beklenmedik Pendname gibi bir soru çıktı.

AYT Edebiyat soruları Zor muydu Kolay mı?

AYT  Edebiyat sınavı öğrenciler için nedense kolay gelmişti. Edebiyat içinde Türkçe soruları da vardı ancak bu sorular bile zorlayıcı değildi. Şiir bilgileri, eser soruları ve dönem özellikleri soruldu. Ancak Edebiyat’ın kolay olması öğrencilerin çok yararına olan bir şey değil.  bunu sizlere belirtelim.

AYT Edebiyat soruları hangileriydi? 

AYT sınavında Necati Cumalı, Mehmet Akif Ersoy, Sabahattin Ali, pendname gibi sorular soruldu. Bu sorulan cevapları sinehaber.com’da olacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı