Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ayla filmi Türkiye’nin Oscar adayı oldu

Film Haberleri

24 Ağustos 2017 Perşembe 18:03:21

Son Güncelleme: 24/08/2017 18:04:17

Ayla filmi Türkiye’nin Oscar adayı oldu

Türkiye’nin en iyi yabancı film dalında Can Ulkay’ın yönetmenliğini üstlendiği Ayla filmi, Türkiye’nin oscar adayı oldu.

Ayla filmi Türkiye'nin Oscar adayı oldu

Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Ali Atay, Taner Birsel, Mehmet Esen ve Murat Yıldırım’ın yanı sıra Lee Kyung-Jin Kim Seol’un rol aldığı, Can Ulkay’ın yönettiği Ayla, Türkiye’nin oscar adayı oldu.

Senaryosu Yiğit Güralp tarafından kaleme alınan film, Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda aynı zamanda, Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Deniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali’nden ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan oyuncu Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli isimlerde yer alıyor.

AYLA FİLM KONUSU

1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Kısa sürede birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkar. Ayla’yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı