Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ayberk Pekcan’a 14 bin liralık ceza

Magazin

2 Eylül 2017 Cumartesi 13:47:21

Ayberk Pekcan’a 14 bin liralık ceza

Ünlü oyuncu Ayberk Pekcan’ın eski sevgilisi oyuncu, menajer ve yönetmen Canda Karıkutal’ı darp ettiği gerekçesi ile 6 yıldan bu yana devam eden dava sonuçlandı. Pekcan, maddi ve manevi tazminatı ödeyecek.

Ayberk Pekcan'a 14 bin liralık ceza

Eski sevgilisi Canda Karıkutal’ı, tokatlayıp, yerde sürüklemek sureti ile darp ettiği gerekçesi ile devam eden dava sonuçlanırken, Ayberk Pekcan 9 bin TL manevi, 5 bin TL maddi tazminat ödemeye mahkum oldu.

Kariyeri boyunca pek çok önemli dizi ve filmde rol alan Pekcan, son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde ki Artuk Bey karakteri ile izleyici karşısına geçen Pekcan, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan dava dosyasındaki iddialara göre, 6 yıl önce Canda Karıkutal, oyuncu sevgilisi Ayberk Pekcan ile gece eğlenmek için dışarı çıktı.

Gittikleri eğlence mekanında Canda Karıkutal’la bir erkek arkadaşı sarıldılar. Bu duruma kızan Ayberk Pekcan, Karıkutal’a hakaret etti. Mekandan ayrılmak isteyen Karıkutal, taksiye binerek evine gitmek istedi. Ancak Pekcan, peşinden gittiği Karıkutal’a tokat atıp saçını çekti, ardından aynı taksiye bindiler.

YOLDAN GEÇENLER UYARDI

Pekcan, taksiden inmesine izin vermediği Karıkutal’ı kendi evinin önüne getirip saçından ve montundan tutarak indirmeye çalışan Pekcan’ı yoldan geçenler uyardı. Karıkutal’ın yardım çağrısı üzerine polis geldi. Karıkutal’ın şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Gözünde morluk ve kolunda uyuşma meydana gelen Karıkutal, 3 hafta iş göremez raporu aldı. Pekcan hakkında kasten yaralama suçundan İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

‘SEN DE SARILDIN, ÖDEŞTİK’

Canda Karıkutal ifadesinde, “Mekanda daha önce menajerliğini yaptığım Musa ile karşılaşınca sarıldık. Ayberk buna sinirlendi. Ben de ‘Eğlence mekanında sen başka bir bayana sarıldığın için ben de sarıldım ödeştik’ dedim. Daha da sinirlendi. Gitmek istedim, beni dövdü” dedi. Ayberk Pekcan ise “Taksiyle benim evime gidiyorduk. Tartışmaya başladık, sürekli hakaretler edip beni tahrik ediyordu. Kendisini darp etmedim” dedi. Davayı karara bağlayan mahkeme Pekcan’ı 3 bin lira para cezasına çarptırdı. Ceza ertelendi.

Canda Karıkutal, Ayberk Pekcan’a İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde tazminat davası açtı. Karıkutal’ın tazminat davasında Pekcan hakkında kararını açıklayan mahkeme, 9 bin TL maddi, 5 bin TL de manevi tazminat ödemesine hükmetti.

(Hürriyet)

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı