Disney Plus'un merakla beklenen projesi Atatürk dizisinde Madam Corinne karakterine Esra Bilgiç hayat verecek. Madam Corinne kimdir? Madam Corinne nereli?

Disney Plus'ın en merak edilen projesi Atatürk dizisinde Madam Corinne karakterine Esra Bilgiç hayat verecek. Madam Corinne kimdir tarihteki önemi ve Atatürk ile bağı merak edildi.

Tarkan'dan Cansu Dere'ye Can Yaman'dan Timuçin Esen'e, , Pınar Deniz'den Eda Ece'ye neredeyse tüm ünlü isimleri bünyesine alan Disney Plus'ta Atatürk projesinin detayları belli oldu.

Yalan dizisi başrolü Aslıhan Güner oldu! Yalan dizisi başrolü Aslıhan Güner oldu!

Disney'in en merak edilen dizisi olan Atatürk dizisinde karakterler ve oyuncu eşleşmeleri belli olmaya başladı.

Yapımcılığını Lanistar Medya’nın üstlendiği başrolünde Aras Bulut İynemli'nin yer aldığı Atatürk dizisi ile ilgil gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Aras Bulut İynemli'nin Atatürk dizisi için Arapça, Farsça, Almanca ve Fransızca eğitim aldığı ve tarih kitapları izleyip belgeselleri izleyerek ön çalışma yaptığı öğrenildi.

Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin'in oturacağı Atatürk dizisinde Mehmet Günsür Ali Rıza beyi, Songül Öden'de Zübeyde hanımı canlandıracağı açıklanmıştı. Dizide Sahra Şaş da Makbule hanıma hayat verecek.

Diziye son olarak dahil olan Esra Bilgiç'in de Madam Corinne'ye hayat vereceği açıklandı.

Madam Corinne Lütfü Kimdir?

6677

1883 yılında İstanbul'da doğdu. Cenova'dan İstanbul'a gelerek Türkiye'ye yerleşti. Türk tabiiyetine girmiş Levanten bir İtalyan aileye mensup olan Corinne'in büyükbabası Gregoire, Osmanlı Sarayında tercüman olarak görev alıyordu. 

Madam Corinne’nin babası da uzun yıllar Osmanlı hükümetleri için çalışmış ve liyakat madalyası almış Bahriye Nezareti tercümanı miralay (Albay) Doktor Luigi’dir. Luigi'ye ilerleyen yaşlarında paşa rütbesi verilmiştir. 

Corinne üç çocuğun en büyüğüydü. Çocuk yaşlarından itibaren güzel sanatlara ilgi duymuş ve Paris’te Konservatuvar okumaya gönderilmiştir. Piyano ve şan bölümlerinden mezun olmuştur.

Çok kültürlü ve zeki bir kadın olarak bilinirdi.

Madam Corinne ile Mustafa Kemal ile tanıştıktan sonra onunla çok yakın bir dost ve mektup arkadaşı olmuştur. Mustafa Kemal, Madam Corinne’den Fransızca dersleri almıştır.