Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Aşkı Memnu Nerede Çekildi? Ziyagil Konağı Nerede?

Dizi Haberleri

19 Temmuz 2018 Perşembe 13:32:38

Aşkı Memnu Nerede Çekildi? Ziyagil Konağı Nerede?

Türk Edebiyatının büyük ustası Halit Ziya Uşaklıgil’in kaleminden Aşk-ı Memnu romanından esinlenilen Aşk-ı Memnu dizisini nerede çekildi? Bihter ve Behlül’ün yasak aşkını anlatan ve entrika ile trajedinin bir arada yer aldığı Aşkı Memnu dizisi İstanbul’da hangi konakta, nerede çekildi? Sizler için araştırdık…

Bir dönem Kanal D ekranlarında yayınlanan ve çok sevilen Aşkı Memnu dizisi nerede çekildi? Türk edebiyatının başyapıtlarından Aşk-ı Memnu romanında esinlenilen ve aynı isimle yayınlanan Aşkı Memnu dizisi Bihter ve Behlül’ün yasak aşkını konu alıyordu. Her şey Adnan Bey’in yeğeni Behlül’ün eski sevgilisi Bihter’le evlenmesiyle başlar. Bihter ve Behlül yasak aşklarına engel olamaz ve Adnan beylerin konağında entrika ile trajedi bir arada yaşanmaya başlar!

Peki Aşkı Memnu dizisi İstanbul’da hangi konakta nerede çekildi? Ziyagil konağı nerede? Aşkı Memnu dizisinde Ziyagil konağı çoğu sahne için kullanılmıştı. Final bölümüyle %73’lük izlenme oranıyla halen daha kırılamayan bir rekora imza atan Aşkı Memnu dizisinin çoğu sahnelerinin çekildiği yalı, İstanbul Sarıyer’de bulunan bir yalıdır. Bu yalının sahibi Türkiye’nin en zengin iş adamları arasında yer alan Rahmi Koç’tur.

AŞKI MEMNU DİZİSİNİN KONUSU, OYUNCULARI

Aşkı Memnu dizisinde Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi çok ünlü isimler yer almıştı. Dizide Bihter Karakterini canlandıran Beren Saat ve Behlül karakterini Kıvanç Tatlıtuğ oynamıştı. Adnan Bey karakterinde ise deneyimli oyuncu Selçuk Yöntem yer almıştı. Dizinin final bölümü büyük heyecana sahne olmuş, Adnan Bey Bihter ile Behlül’ün yasak aşkını öğrenmiş, Bihter silahla intihar etmişti!

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı