Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Asiye nasıl kurtulur? adlı oyun sahnelendi

Kültür Sanat

2 Ocak 2017 Pazartesi 18:45:18

Asiye nasıl kurtulur? adlı oyun sahnelendi

Eskişehir Tiyatro Platformu derneği tarafından Zübeyde Hanım Kültür Merkezi salonunda sahnelenen tiyatro ilgi gördü.

asiye nasıl kurtulur? tiyatro oyunu

2 aydır üstünde çalışılan oyun tamamlandı ve izleyiciler ile buluşturuldu. Tiyatro Akademi oyuncularınca sahnelenen oyun ile ESTİYAPDER, 8 aylık bu serüveninde iki adet hedefini yakalamış oldu.

Derneğin Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü olan Uğur Yücel, oyun sona erdikten sonra demeç verdi. Hedeflerine adım adım ulaştıklarını söyleyen Yücel, “Eskişehir Tiyatro Platformu Derneği’nin kuruluşunda bazı hedefler koyulmuştu ve bu hedeflere adım adım yaklaşılıyor. Bunları, “tiyatro ile ilgilenen sanat sever insanları bu etkinlikler ile bir araya getirmek, sahne bilgileri, oyunculuk ve sanatçı duyarlılığı kazandırmak, sonra da onlarla oyunlar sahneye koymak” şeklinde listeledi.

Bu çalışmalarımız sırasında hazır olan oyunlarımız için sahne ayarlamak zor oldu. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür ederiz. Dernekçe yaptığımız ziyarette değerli başkanımız; yapacaklarımızı anlatan dosyamızı kabul edip inceleme sözünü verdi. Bugün de, Tepebaşı Belediye Başkanımız sayın Ahmet Ataç, telefonla yönetmenimiz Enis Zeytinler’i arayarak başarılar diledi. Kendisine verdiğimiz dosyamızın içeriğini yakında konuşacaklarını bildirdiler. Bir kez daha bu nazik davranışları için başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

Asiye nasıl kurtulur? adlı tiyatro oyununda tam 35 tiyatro oyuncusu görev aldı. Oyunda yer alan bu oyuncuların hemen hemen yüzde doksanının ilk kez sahne deneyimi yaşıyor olması, eğlenceli anlar yaşanmasına sebep oldu. Tiyatronun sahnelediği salon tiyatro severler tarafından doldurulurken, oyuncular beğeni topladı ve büyük alkış aldı. Alkışların karşılığı olarak kulise girmeden önce izleyiciler ile buluşan oyuncular, oyunun ikincisi ile tiyatro severlerin karşısında olacaklarını söylediler.

48 yılını tiyatro oyunculuğu-yönetmenliği ile geçiren Enis Zeytinler’in sahneye koyduğu oyunda, Cenk Şen yönetmen yardımcılığı yaparken, Elif Bekçi ve Sevilay Dirican yönetmen asistanlığı yapıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı