Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Apple Tree Yard dizisinde ki tecavüz sahnesi olay yarattı

Dizi Haberleri

24 Ocak 2017 Salı 13:23:52

Son Güncelleme: 04/07/2018 14:07:33

Apple Tree Yard dizisinde ki tecavüz sahnesi olay yarattı

Emily Watson ve Ben Chaplin’in başrollerinde yer aldığı BBC ekranlarında izleyicileri ile buluşan Apple Tree Yard dizisinde yaşanan tecavüz sahnesi tartışmaların odağı oldu.

Apple Tree Yard dizisinde ki tecavüz sahnesi olay yarattı

İngiliz televizyonu BBC ekranlarında ilk bölümü ile ekranlara gelen Apple Tree Yard dizisinde ki şiddet içerikli tecavüz sahnesi eleştiri oklarının hedefi oldu.

Louise Doughty’nin aynı adlı romanından uyarlanan drama dizisinde, Watson’ın canlandırdığı Yvonne Carmichael karakterine, Steven Elder’ın canlandırdığı George Selway karakterinin tecavüz ettiği sahne olay yarattı.

Oyuncu Steven Elder, bu sahneyi daha iyi oynayabilmek adına kendisini sorumlu hissettiğini belirtti. Aktör tartışma yaratan sahneye hazırlanmak için bir web sayfasında çok fazla vakit geçirdiğini söyledi.

Güzel oyuncu Emily Watson için “şaşırtıcı derecede cesur” diyen Elder, “Biraz çıldırıyorsunuz, kendinize biraz kudurmak için izin veriyorsunuz. Fakat rol arkadaşınıza karşı sorumluluk taşıdığınızı unutmuyorsunuz. Sahne çekimleri sırasında kontrol denen şeyi aklınızın bir köşesinde tutuyorsunuz.

Kontrol kavramı, rol yapmayı dengeleyen asıl unsuru teşkil ediyor. Seyircilerin sahneyi izlediğinde şok olacaklarını tahmin ediyordum. Tecavüz sahnesi sorumluluk bilinci içinde çekildi. Söz konusu sahne müstehcenliğe vurgu yapmadan, olması gerektiği gibi çirkin, vahşi ve fiziksel şiddet içerikli olarak yansıtıldı” dedi.

Apple Tree Yard Tanıtım Fragmanı

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı