Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Andrew Garfield, Michael Keaton ve Emma Stone Capri Hollywood en iyi oyuncu ödülünü aldılar

Courtesy of Venice International Film Festival

Film Haberleri

1 Ocak 2017 Pazar 05:58:17

Andrew Garfield, Michael Keaton ve Emma Stone Capri Hollywood en iyi oyuncu ödülünü aldılar

Napoli kıyısındaki yıllık İtalyan festivalinde üç önemli performans dikkat çekti ve ödül aldı.

capri hollywood en iyi oyuncu ödülleri sahiplerini buldu

Yılın son büyük festivallerinden biri olan Capri Hollywood festivalinde birkaç önemli oyunculuk ödülü dağıtıldı. Michael Keaton ve Andrew Garfield festivalin en iyi aktör ödülünü birlikte alırken, Emma Stone festivalin 21. yıl dönümünde en iyi kadın oyuncu olarak seçildi.

Michael Keaton, John Lee Hancock’un The Founder’ında Ray Kroc rolünü canlandırarak onurlandırıldı. İş adamı Kroc, MacDonald kardeşlerin fast food konseptini bugünkü küresel gıda imparatorluğuna çeviren kişiydi. 2010 yılındaki Capri Hollywood festivalinde en iyi çıkış yapan oyuncu ödülünü alan Garfield, bu sene ödülünü Hacksaw Ridge’de pasifist Desmond T. Doss’u canlandıran Keaton ile paylaştı.

Tek bir kurşun sıkmadan İkinci Dünya Savaşı sırasında 75 kişinin hayatını kurtardıktan sonra, Doss Şeref Madalyası almıştı. Hacksaw Ridge bu seneki festivalde çok fazla ödüle ön ayak oldu. Mel Gibson yılın yönetmeni seçilirken, Bill Mechanic yılın yapımcısı oldu.

Venedik’teki prömiyerde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldıktan sonra Emma Stone, La La Land’deki oyunculuğu ile en iyi kadın oyuncu ödülünü alarak yılı diğer bir İtalyan ödülü ile tamamladı. Stone, Damien Chazelle tarafından yönetilen projede Melekler Şehrinde aşkı bulan ve kaybeden bir oyuncu olarak İtalyan izleyicilerin kalbini şarkı söylerek ve dans ederek fethetti.

La La Land ayrıca bu sene Capri’de birden fazla ödül kazandı. Bu ödüller, en iyi oyuncu kadrosu ve en yüksek puandır (Justin Hurwitz). Ödüllerin tümü festivalin bitimi olan 2 Ocak tarihinde ilan edilecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı