Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Amerikalı Ekpe Udoh, Anıtkabir’i ziyaret etti

Magazin

16 Şubat 2017 Perşembe 21:39:49

Amerikalı Ekpe Udoh, Anıtkabir’i ziyaret etti

Fenerbahçe Basketbol Takımının Amerikalı oyuncusu Ekpe Udoh, Anıtkabir’i ziyaret ederken, anı defterine de Atatürk’e saygısını gösteren bir not yazmayı ihmal etmedi.

Amerikalı Ekpe Udoh, Anıtkabir'i ziyaret etti

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımının başarılı oyuncusu Ekpe Udoh, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebedi istirahatgahı Anıtkabir’de ziyaret etti.

Atatürk’e hayranlığı ile tanınan Udoh, daha önce de Atatürk ile ilgili kitaplar için öneri isteğinde bulunarak, takipçilerinden tavsiyelerini istemişti.

Takımının Ankara’da ki maçı sonrasında takım ile birlikte İstanbul’a geri dönmeyen basketbolcu, takımın koçundan izin alarak Fenerbahçe Basketbol Operasyonları Direktörü Defne Patır ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir’in girişinde ki ‘Aslanlı Yol’da, Atatürk ve Anıtkabir’in hikayesi anlatıldıktan sonra, Mozole ve Anıtkabir içindeki Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni de gezdirdiler.

Anıtkabir’deki askerlerin nöbet değişimlerini de seyreden Ekpe Udoh, ziyaretinin sonunda Anıtkabir Anı Defteri’ne de not düşmeyi ihmal etmedi. İşte o notu:

“Sayın Atatürk,
Bu Dünya’ya yaptığın katkılardan dolayı teşekkür ediyorum sana. Hiç bir zaman unutulmayacaksın.
Gücünle huzur içinde uyu.
Yeni inananın
Ekpe”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı