Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Alp Korkmaz, yeni yıla Kars Sarıkamış’da girdi.

Magazin

2 Ocak 2017 Pazartesi 21:17:49

Son Güncelleme: 02/01/2017 21:17:18

Alp Korkmaz, yeni yıla Kars Sarıkamış’da girdi.

Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizisi olan Arka Sokaklar’da komiser Ali’yi canlandıran başarılı oyuncu yeni yıla Kars / Sarıkamış’da girdi.

alp korkmaz yılbaşına sarıkamışta girdi

Yeni yıla Sarıkamış’ın Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde girmeyi tercih eden Arka Sokaklar’ın sempatik oyuncusu Alp Korkmaz, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Sarıkamış ile Kars’ı çok beğendiğini söyleyen oyuncu, Sarıkamış’a ilerleyen zamanda tatil için geleceğini de söyledi.

Ünlü oyuncu Alp Korkmaz’ın Sarıkamış’a ilk gelişi olduğu için, Sarıkamış’ta kayak yapmanın tadını sonuna kadar çıkarttı. 2 gün boyunca Sarıkamış’ta konaklayan Alp Korkmaz, daha sonra Kars’tan ayrıldı.

Sarıkamış Kayak Tesisleri:

İlçe merkezinde Cıbıltepe Bölgesinde Turizm Bakanlığının yaptırmış olduğu 2 mekanik telesiyej ve 5 pist ile kayak tesisleri ilçeye gelen misafirlerin yoğunluğuna karşın zaman zaman yetersiz kalmaktadır.

Bu sebeple yine Cıbıltepe üzerinde Çamaşırdere Bölgesinden hastane sırtlarına inen 400 – 4500 mt. Uzunluğundaki pist ile Kuyuçeşmeler ve Karanlıkdereye inenler 2000-2500 mt. Uzunluğundaki pist yapılarak hizmete açıldığında burada snow-mobil, kros kayağı ve atlı kızak turları düzenlenebilir.

Bu pistler hizmete açıldığında Cıbıltepede daha öncede Turizm Bakanlığınca yaptırılan tesislerde daha uzun süre konaklama imkanı oluşacaktır. Buda İlimizdeki turizm hareketlerini canlandırarak turizm gelirlerinide arttıracaktır. 1610 metre uzunluğundaki Karanlıkdere 3.telesiyej hattı ihalesi yapılarak tesisin yapımına başlanmış, kayak sezonuna kadar hizmete açılacaktır.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı