Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş ile AKS’de sahne aldı

Kültür Sanat

13 Şubat 2017 Pazartesi 12:08:26

Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş ile AKS’de sahne aldı

Türk tiyatrosunun başarılı isimlerinden Ali Poyrazoğlu, kendisinin yazıp yönettiği ‘Asi Kuş’ adlı oyunu ile Akasya Kültür Sanat’da tiyatro severler ile buluştu ve gösterisi ile büyük beğeni topladı.

Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş ile AKS'de sahne aldı

Ocak ayında da 2 gün süre ile Bandırma’da ‘Asi Kuş’ adlı oyunu ile sahne alan Ali Poyrazoğlu, kendisini izlemeye gelenlere eğlence dolu anlar yaşatmıştı.

AKS’de ki performansı ile de büyük beğeni toplayan Türk tiyatrosunun duayenlerinden Poyrazoğlu, oyun ile ilgili de şu açıklamaları yaptı:

“Asi Kuş’un alt başlığı ‘Aşk iki kişilik devrimci bir örgüttür’. Bu aşk üzerine bir oyun. Asi kuş’ta sistemin bir kanadını yolup diğerini bıraktığı bir kadın ve erkeğin kalan kanatlarını birleştirip yeniden uçmaya başlamasını sahneye taşıdım.

Aşk dediğin, birliktelik dediğin yaşama bir meydan okumadır. Aşk, yaşamın sıkıcılığına, sıradanlığına, akan günlerin birbirine benzemesine, hayatta sıkıntılarına bir meydan okuma ve güzelliklerin tadını çıkarmak için iki kişinin enerjilerini zihinlerinde birleştirip sürekli uçuş halinde olmaları ile ilgili bir yaşam önerisi.

Böyle olduğu içinde çok tutulan bir oyun oldu ve dört yıldır Türkiye’nin her yerinde oynuyorum.” dedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı