Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu 8 Nisan’da İstanbul’da!

Kültür Sanat

25 Mart 2017 Cumartesi 17:29:39

Son Güncelleme: 25/03/2017 17:30:48

Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu 8 Nisan’da İstanbul’da!

80 yıllık tarihe sahip Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu, 2016 yılında uçak kazasında kaybettiği koro mensubu 64 kişiyi anmak ve sanatın durmadığını göstermek için 8 Nisan Cumartesi günü 20:00’de sahnede olacak. İstanbullu seyircisine unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu 8 Nisan'da İstanbul'da!

Konserde Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu’na, Duma Kültür Komitesi Başkan Yardımcısı, Duma Milletvekili ve aynı zamanda Rusya Devlet Sanatçısı olan Yosif Kobzon eşlik edecek.

Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu

Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu, 1928 yılında “Kızılordu Merkez Evi”nde kuruldu. 80 yıllık tarihe sahip olan Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu, neredeyse dünyanın her yerinde tanındı.

Kurulduktan sonra topluluğun dans yönetmenliğini Pavel İvanoviç İlyin (1881-1953), müzik yönetmenliğini ise ünlü Şef Aleksandr Vasilyeviç Aleksandrov (1883-1946) yaptı.

Aleksandr Vasilyeviç’in ani ölümünden sonra koronun sanat yönetmeni ve baş koro şefi olarak oğlu Boris Aleksandrov atandı. Savaş sonrası, Boris Aleksandrov başkanlığında koro, 68 defa yurt dışına çıktı.

Kızılordu Koro ve Dans Topluluğu sanat kariyerinin zirvesinde olup uzak bölgelerde, savaş bölgelerinde, Rusya Federasyonu’nda ve diğer ülkelerde konserler vermeye devam ediyor.

Kaynak: ntv.com.tr

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı