Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Akdeniz Üniversitesinde Kültür ve Sanat Komisyonu kuruldu

Kültür Sanat

3 Ocak 2017 Salı 11:39:18

Son Güncelleme: 03/01/2017 11:39:15

Akdeniz Üniversitesinde Kültür ve Sanat Komisyonu kuruldu

Akdeniz Üniversitesinde, kültür sanat etkinliklerini geliştirilmesini sağlamak amacı ile Kültür ve Sanat Komisyonu kuruldu.

akdeniz üniversitesi kültür sanat komisyonu

Kültür ve Sanat Komisyonu, Üniversitede farklı platformlarda yürütülen her türlü kültür, sanat ve bilimsel etkinliklere tavsiye niteliğinde görüş oluşturmak, düzenlenen etkinliklere canlılık kazandırmak yoluyla birimler ve gruplar arasındaki ilişkileri geliştirmeyi hedefliyor.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Akdeniz Üniversitesi’nin bilimde olduğu kadar kültür ve sanatta da söz sahibi bir üniversite olduğunu söyleyerek, “Üniversite ve kentin buluşması için sanayi, sivil toplum kuruluşları ve diğer kurumlarla yakın temas halindeyiz. İstediğimiz üniversite – kent buluşmasının tam anlamıyla sağlanabilmesi için sanatsal ve kültürel anlamda da çalışmalar yapmamız gerekmekte. Bu anlamda Kültür Sanat Komisyonunun varlığı bizler için çok önemli.

Bu komisyon sayesinde, kültür ve sanat alanında da üniversite – kent buluşmasını sağlamayı istiyoruz” dedi.

Komisyon hakkında bilgi veren Komisyon Başkanı Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İşkan Işık da, Komisyonda üniversitede farklı alanlarda eğitim veren üç akademisyenin yer aldığını söyleyerek, “Sanatın her alanında emek veren, eserlerini sunan akademisyen ve öğrencilerimizin yürüttükleri çalışmaları desteklemek, duyurusunu yapmak ve kamuoyunu sanat ve kültürel varlıklarımız yardımıyla bilgilendirmek, bilinçlendirmek adına faaliyetlerde bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Kültür-sanatın kurum ve toplumların yaşamındaki önemine de işaret eden Işık, kültür ve sanatın toplumsal gelişmişliğin bir aynası olduğunu ifade ederek, oluşturulan komisyonla üniversite özelinde bölgenin kültür ve sanat yaşamına önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı