Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ak Partili siyasetçiden “Tarafımız Kardeşlik” kitabı

Kültür Sanat

30 Aralık 2016 Cuma 13:07:51

Ak Partili siyasetçiden “Tarafımız Kardeşlik” kitabı

Adalet ve Kalkına Partisi merkez yürütme kurulu üyesi Zeynep Alkış tarafından yakın tarihe yer verdiği Tarafımız Kardeşlik adlı kitabı yayınlandı.

tarafımız kardeşlik kitabı

Sude Yayınları tarafından basılan kitap, Gezi olayları ile başlayan 17-25 Aralık ve 15 Temmuz Fethullahçı Terör Örgütünün darbe girişimleri ile devam eden yakın geçmişi konu alıyor.

Zeynep Alkış, kitabında milli iradeye diz çöktürmeyi deneyen çevrelerin terör koalisyonu üzerinden Türkiye’yi hedef aldığından bahsediyor. Huzuru ve istikrarı yok etmeye yönelik gizli ittifakların açık hale geldiğini, Türkiye’yi yıkmak isteyen çevrelere karşı kadim medeniyetin değerlerine dayanan uyanışla, zulüm ve sömürü kulelerini kardeşliği kuşanan milletin yıktığını belirten Alkış, FETÖ hakkında da kitabında çarpıcı analizlere yer veriyor. FETÖ/PYD yapılanmasını “Gladyo’nun faşizan üssü” şeklinde tanımlayan Alkış, “Karşımızda bir Gladyo yapısı var ve 12 Eylül’den bu yana korunup kollanıyor. Her darbe döneminde önü açılan bu Gladyo yapısının 12 Eylül darbe girişiminde Kenan Evren’in, 28 Şubat post modern darbe sürecinde ise Çevik Bir’in yanında olduğunu da artık bilmeyenimiz yok. Yani FETÖ hücrelerine kadar vesayetçi bir terör örgütüdür, ipleri Gladyo’nun elindedir” tespitinde bulunuyor.

Kitabında FETÖ’nün lobi faaliyetlerine de yer veren Alkış, FETÖ’nün iş forumu düzenleyerek kurduğu derin ilişkiler üzerinden algı operasyonlarına devam ettiğini vurguluyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı