Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ajans Press, 2016’nın en çok dinlenen ve okunan yapımlarını açıkladı

Kültür Sanat

4 Ocak 2017 Çarşamba 17:13:11

Ajans Press, 2016’nın en çok dinlenen ve okunan yapımlarını açıkladı

Radyo, televizyon, internet ve basılı yayın takibi ile arşiv araştırması ve analiz raporlama hizmeti veren Ajans Press, 2016 yılında alanlarında en iyi olan yapımların medya raporunu açıkladı.

Ajans Press, 2016'nın en çok dinlenen ve okunan yapımlarını açıkladı

2016 yılı kültür sanat alanında yerli yapımlar açısından oldukça verimli geçmiş ve bu projeler büyük yankı uyandırmıştı. Medya takip kuruluşu olan Ajans Press, D&R’ın listesine göre film, kitap, oyun ve müzik alanlarında yıl içerisinde en çok satanların listesinin oluşturulduğunu söyledi.

Bu listeye göre, yerli müzik kategorisinde süper star Tarkan’ın “Ahde Vefa” adlı albümü en çok satan müzik yapımı listesinde birinci sırada yer aldı. Yabancı müzik olarak da, Andrea Bocelli’nin ‘Cinema’ adlı albümü liderlik ipini göğüsledi.

Yine 2016 yılının en çok satan kitabı, Nobel ödüllü Orhan Pamuk’un “Kırmızı Saçlı Kadın” romanı olarak tespit edilirken, en çok satan filmler listesinde ise Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in baş rollerini paylaştığı yerli komedi filmi Düğün Dernek 2 ilk sırada yer aldı. Oyun konsolları alanında futbol severlerin vazgeçilmezi olan FIFA 17, bilgisayarda oyunu olarak da Football Manager en çok satan ürünler arasında yer aldı.

Ajans Press, 2016 yılında listelerin başında yer alan yapımların medya raporunu da çıkardı.

Ajans Press’in çıkardığı medya verileri raporuna göre, en çok satan yerli film olan Düğün Dernek 2 filmi medyada da en çok okunan film olma başarısı gösterdi. Başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in paylaştığı komedi filmi 899 habere konu olarak en çok satanların en çok konuşulanı oldu. S

Yine şarkıcı Tarkan’ın yeni albümü olan ‘Ahde Vefa’ da 515 adet yazılı basın haberine konu olurken, Orhan Pamuk’un romanı Kırmızı Saçlı Kadın hakkında 492 haber yapıldığı tespit edildi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı