Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı Efecan Koçyiğit ve onun gibiler için harekete geçti

Genel

7 Eylül 2017 Perşembe 10:06:41

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı Efecan Koçyiğit ve onun gibiler için harekete geçti

Sosyal medya’da dans ettiği videolarının paylaşılması sonrası, videoları elden ele dolaşan ve beğeni yağmuruna tutulan Efecan Koçyiğit, sosyal medyada ki bu popülerliği sonrası, bir çocuk programında ekran yüzü oldu.

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı Efecan Koçyiğit ve onun gibiler için harekete geçti

Show Tv’de yayınlanan, Evrim Akın’ın sunduğu Çocuktan Al Haberi isimli programın kadrosuna dahil edilen ‘Çitos Efe’ lakaplı Efecan Koçyiğit için yapılan şikayetler, Bakanlığı harekete geçirdi.

Henüz 5.5 yaşında olan Erzurumlu Efecan’ın ekranda devamlı yemekten bahsetmesi ve devamlı bir şeyler yiyor olması nedeni ile vatandaşlar kampanya başlattı. Efecan’ın durumunu çocuk istismarı olarak değerlendiren bazı kesimler’in girişimleri, Bakanlığın duruma el atmasına neden oldu.

Bakanlık bünyesinde oluşturulan kurul, reklam filmlerinde, dizilerde, eğlence programlarında çıkan çocukların durumunu inceleyip, aileleri ile irtibat kuracak. Bu çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti verilmesi yanı sıra, ekonomik anlamda sömürülmeleri de engellenecek.

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Doktor Yelda Tan, “Efecan’ın çok tatlı ve çok zeki bir çocuk olduğunu belirterek, şu uyarılarda bulundu: “Efecan medyanın üzerine atlayabileceği bir çocuk ama çok dikkatli olmak gerek. Bu çocuk bir ya da iki programda yer alabilir ama sürekli hale gelirse çocukta narsizm gibi kişilik bozukluğu oluşabilir. İlgiye bağımlı hale gelebilir. Efecan’dan yola çıkarak tüm çocuklar için konuşuyorum. Aile Bakanlığı’nın bu konuda devreye girmesi ve destek verecek olması çok yerinde olmuş. Çocuk neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilemez. Onu yönlendirecek olan ailedir. Ailenin bilgilendirilecek olması da çok doğru.” tespitlerinde bulundu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı