Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Agora Meyhanesi yazarı hayatını kaybetti

Kültür Sanat

8 Eylül 2017 Cuma 17:13:06

Agora Meyhanesi yazarı hayatını kaybetti

Pek çok şarkının sözlerini kaleme alan, ancak Agora Meyhanesi eseri ile tanınan usta isim Onur Şenli, kansere karşı verdiği mücadeleye yenik düşerek, hayatını kaybetti.

Agora Meyhanesi yazarı hayatını kaybetti

Felaket tellalı lakaplı Onur Akay’ın duyurduğu vefat haberi, Türk sanat camiasını yasa boğdu. Akay, instagram hesabından yaptığı açıklamada, “Agora Meyhanesi yetim kaldı. Kanserle savaşan değerli söz yazarı Dr. Onur Şenli’yi, maalesef bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.” dedi.

“Şenli’nin cenazesi, 09.09.2017 Cumartesi günü İzmir Bornova’da bulunan Ali Rıza Güven Camii’nde, öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından, Bornova Eski Mezarlığına defnedilecektir. Şenli, İstanbul’da Agora Meyhanesi diye bir yer olduğunu bilmiyordu ve Aysel Gürel, Balat’taki Agora Meyhanesi’nden söz edince öğrenmişti. Nur içinde yatsın inşallah. “diyen Onur Akay, paylaşımına Agora Meyhanesinin sözlerini yazmayı da ihmal etmedi.

ONUR ŞENLİ HAKKINDA

1940 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelen Dr. Onur şenli, ilk şiirini 13 yaşındayken yazdı. Lise yıllarında edebiyat dersinden kaldığında, ileride Türkiye’nin en önemli şairlerinden biri olacağından habersizdi. Tıp Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisiyken büyük bir aşka tutuldu. Hüsranla biten aşkı için bir şiir kaleme aldı. O şiir 7’den 70’e herkesin diline pelesenk oldu. Yılların eskitemediği ‘Agora Meyhanesi’nin şairi Şenli’nin, Ömrümüzün Son Saati Çalmadan Gel gibi daha çok sayıda şiiri bestelendi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı