Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Afife Tiyatro Ödülleri’nin adayları belli oldu

Kültür Sanat

4 Nisan 2017 Salı 17:11:11

Afife Tiyatro Ödülleri’nin adayları belli oldu

Bu yıl 21’incisi düzenlenen ve her yıl geleneksel olarak verilen Afife Tiyatro Ödülleri’nin 2016-2017 yılının adayları belirlendi.

Afife Tiyatro Ödülleri'nin adayları belli oldu

Adaylar, Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa, Jüri Başkanı Prof. Dr. Merih Tangün ve Haldun Dormen’in düzenlediği bir basın toplantısı ile duyuruldu.

Geçtiğimiz akşam Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen basın toplantısında, ‘Özel’ ödüllerin sahipleri de açıklandı.

Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü, Işıl Kasapoğlu’na, Yapı Kredi Özel Ödülü Ayla Aygan’a, Haldun Dormen Özel Ödülü Hedwig ve Angry Inch oyununa, Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü de Murat Mahmutyazıcıoğlu’na takdim edildi.

Toplantı’da konuşan Haldun Dormen, “Afife Tiyatro Ödülleri tam 21. kez tiyatromuzu bir araya getiriyor, ödüllendiriyor, gururlandırıyor. Bu kadar benimsenmesinin tek nedeni ise hiçbir beklenti içerisine girmeksizin sadece tiyatromuza hizmet ediyor oluşu. Yarattığı heyecan ve ürettiği değer neticesinde de ülkemizde kültür sanat adına güzel örnekler verildiğinde tam 21 yıldır akla gelen tek etkinlik Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri oluyor” şeklinde konuştu.

21. Afife Tiyatro Ödülleri, 11 ana, 4 özel kategoride olmak üzere 24 Nisan 2017’de Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek tören ile sahiplerine teslim edilecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı