Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Adnan Oktar, dansöz oynattı! Cezadan kurtulamadı!

Televizyon

30 Mart 2017 Perşembe 15:01:04

Adnan Oktar, dansöz oynattı! Cezadan kurtulamadı!

Adnan Hoca olarak da bilinen Adnan Oktar, dini içeriği bulunduğu söylenen programında dansöz oynatınca, RTÜK devreye girdi ve programın yayınlandığı kanala ceza kesti.

Adnan Oktar, dansöz oynattı! Cezadan kurtulamadı!

Dini içeriği bulunduğu iddia edilen, A9’da yayınlanan Adnan Oktar’ın programında dansöz oynatılınca, RTÜK kanala para cezası uyguladı.

Ceza, 6112 sayılı Kanun’un 8’inci maddesindeki “Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz.” ve “…çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz” ilkelerini ihlalden verildi.

Adnan Oktar Kimdir?

Adnan Oktar (d. 2 Şubat 1956, Ankara), Türk cemaat lideri, araştırmacı ve yazardır. Kamuoyunda kendisinin, zaman zaman Adnan Hoca olarak da anıldığı olmuştur. Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya’dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır.

Cemaati ile birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır. Kurucusu olduğu Bilim Araştırma Vakfı (BAV), kendi sitesinde amacının “Dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak” olduğunu ifade etmiştir. Milli Gazete ve Akit Gazetesi’nde bir dönem yazıları yayımlanmıştır. BAV’ın, evrim karşıtı olduğu ve yaratılışçılığı savunduğu ve bu duruşu yaygınlaştırmak için konferanslar düzenlediği bilinmektedir. Çeşitli basın organlarında kendisini bazı suçlarla itham eden iddialarla da gündeme gelmiştir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı