Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

9. yaşında ki öğrencinin projesi Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği’nde sergilendi

Kültür Sanat

28 Aralık 2016 Çarşamba 16:36:15

9. yaşında ki öğrencinin projesi Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği’nde sergilendi

Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliği’nde Erbaa Belediye İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı Boş Zaman Aktivitelerinin Öğretilmesi projesi sergilenen projeler arasında yer aldı.

3.uluslararası türk dünyası bilim ve kültür şenliği

Toplam 1200 proje başvurusunun yapıldığı 100 projenin ise sergilenmek için seçildiği Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliği’nde Erbaa Belediye İlkokulu’nun projesi sergilenmek için seçildi. Proje yabancı dil öğrenirken zorluk çeken öğrencilere yardımcı olmak ve dil eğitimini kolaylaştırmak amacıyla geliştirildi. Erbaa Belediye İlkokulu Öğrencileri tarafından uygulanan projede görsel okuma, yaparak ve yaşayarak öğrenme yöntemleriyle dil öğrenimin kolaylaştırılmasının hedeflendiği belirtildi. Şanlıurfa’da düzenlenen serginin ardından, projeyi gerçekleştiren 9 yaşındaki Arda Barut, okul öğretmenleri ve Erbaa Belediye İlkokulu Müdürü Altan Sağır, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım’ı ziyaret ederek Başkan Yıldırım’a projeye verdiği destek nedeniyle plaket takdim etti.

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım çok sayıda projenin katıldığı Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliği’nde projenin sergilenmesinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek eğitimde kalitenin arttırılmasını sağlayacak benzer projelerin çoğalması için desteklerinin süreceğini söyledi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı