Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

7 Kocalı Hürmüz tam not aldı

Kültür Sanat

27 Ocak 2017 Cuma 15:44:31

7 Kocalı Hürmüz tam not aldı

Odunpazarı Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü yeni sezonda ikinci tiyatro oyununun prömiyerini yaptı.

7 Kocalı Hürmüz tam not aldı

Süpervizörlüğünü Türkiye’nin ünlü sanatçılarından biri olan Ayşen Gruda’nın yaptığı Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, yeni sezondaki “Ara ki Bulasın” oyununun ardından “Yedi Kocalı Hürmüz” oyununu ile tiyatro severlerle buluştu.

Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen prömiyere Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda tiyatro sever katıldı.

Türk tiyatrosunun önemli dinamikleri içinde yer alan Sadık Şendil’in yazdığı “Yedi Kocalı Hürmüz” oyununu yönetmen Elçin Elmalıoğlu Karaahmet farklı bir üslupla sahneye koydu. 19. yüzyılın sonlarında İstanbul’un Taşkasap semtinde yaşayan Hürmüz, hepsi farklı mesleklerden olan, birbirinden habersiz altı koca ile evlenir. Ancak bu altı koca ile yetinmeyip yedinci erkeğe aşık olan bir kadının hikayesinin anlatıldığı oyun seyircilerden tam not aldı.

Başkan Kurt, oyun sonunda sahneye çıkarak oyuncuları başarılı performanslarından dolayı tebrik etti. Başkan Kurt, “Eskişehir’e yeni bir tiyatro anlayışı getirmek istedik ve amacımıza ulaştık.

2 ay içerisinde böyle başarılı bir oyun çıkıyorsa ve ilk oyunda bu koltuklar doluyorsa, bu büyük bir başarıdır. Yarınlardan umudu kesmemek için bu tiyatronun devam etmesi, ayakta kalması ve hayırlı işler yapması lazım”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı