Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

699 sayılı KHK yayınlandı! İhraç Khk’sı İhraç Listesi Belli Oldu!

Genel

6 Temmuz 2018 Cuma 23:57:00

699 sayılı KHK yayınlandı! İhraç Khk’sı İhraç Listesi Belli Oldu!

Cumhurbaşkanlığı Seçim Sistemini ve Bakanlar Kurulu ile ilgili değişiklerle birlikte kamudan ihraç edilenlerin listesini de sunacak 699 Sayılı KHK yayınlandı! Ohal Khk’sı 699 sayılı Khk yayınlandı, kimler ihraç edildi? Kamudan ihraç edilenler, TSK, EGM ve diğer kamu kurumlarından binlerce memur, asker, polis ihraç edildi! Başbakan Binali Yıldırım’ın “KHK’da ihraçlar da var.” dediği 699 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yani yeni sistemin genel esaslarını belirleyecek yeni KHK yayınlandı! Resmi gazetede yayınlanmakla yürürlüğe girecek 699 sayılı KHK yayımlandı! Başbakan Binali yıldırım KHK yayınlanmadan önce bu Khk ile yeni ihraçların kapıda olduğunu açıkça ifade etmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve diğer birçok kamu kurumundan ihraçların olacağı 699 sayılı KHK yayımlanarak yürürlüğe girdi. İhraç listesi de Khk eki olarak yayımlandı, kimler kamu kurumlarından ihraç edildi? Listede isimler tek tek yer alıyor.

Önümüzdeki hafta başından itibaren yeni hükümetin kurulacak olması ve Cumurbaşkanı yardımcıları ile Bakanların yemin etme şekillerini, yeni sistemin işleyişini, yürütmenin durumunu belirleyecek son olağanüstü dönem kanun hükmünde kararnamesi, 699 sayılı KHK yayımlandı. Son yayımlanan KHK ile Olağan üstü hâlin de sonu gelmiş oldu. Bu KHK, OHAL KHK’larının sonuncusu oldu.

699 sayılı KHK ile kimlerin devlet memurluğu statüsünden ihraç edildiği bilgisi henüz verilmedi. 699 sayılı KHK’ya ek İhraç listesi yayınlanır yayınlanmaz bu sayfadan sizlere açıklayacağız.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı