Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

50 yıllık Rolling Stone dergisi satışa çıkarıldı

Medya

19 Eylül 2017 Salı 11:06:34

50 yıllık Rolling Stone dergisi satışa çıkarıldı

50 yıldan bu yana, 1967 yılından beri faaliyet gösteren, bir süre öncede %49’luk hissesi Singapurlu Bandlab isimli bir şirkete satılan Rolling Stone dergisi satışa çıkarıldı.

50 yıllık Rolling Stone dergisi satışa çıkarıldı

Wenner Media şirketinin kontrolünde olan 50 yıllık dergi müzik ve kültürün yanısıra siyasi haberciliğe ve yorumlara da yer veriyordu. Simge haline gelen kapaklarıyla tanınan dergi, Batı’daki müzik eserlerinin başarısının sembolü haline gelmişti.

Yayımcılık endüstrisinin dijitale kaymasıyla dergi ekonomik olarak zorlanıyordu. Buna karşın Wenne Media Rolling Stone’un ayda 60 milyon okura ulaştığını, dijital ve sosyal medyadaki varlığının da hızla büyüdüğünü söyledi.

Wenner Media derginin gelecekte büyümesini sürdürmek için tüm stratejik seçenekleri değerlendiklerini belirtti. Şirket, bünyesinde bulunan Us Weekly ve Men’s Journal to American Media isimli dergilerini National Enquirer’a sattı.

Wenner Media’nın üst düzey yöneticisi Gus Wenner “Rolling Stone’u çok platformlu bir şirkete dönüştürmek için çok çalıştık, güçlü kuruluşumuz için doğru yeri bulmaktan mutluyuz” dedi. Şirket satış görüşmelerini kiminle yaptığını henüz açıklamadı. Rolling Stone dergisinin yüzde 49 hissesine Singapur merkezli BandLab Teknolojileri sahip.

(BBC)

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Medya

Yukarı